Oglądaj seriale i filmy na Disney+, bo firma rozpocznie wielkie usuwanie. Korporacja szuka oszczędności

Filmy/seriale
1176V
Willow (2022)
Iza Łęcka | 11.05.2023, 12:18

Disney jest kolejnym po Warner Media. Discovery gigantem branży rozrywkowej, który chcąc nadrobić pewne straty finansowe, zamierza usuwać z platform SVOD wcześniej przygotowane seriale oraz filmy. Lepiej nie odkładać seansów na później.

W zeszłym roku byliśmy świadkami wielkiego połączenia Warner Media z Discovery, któremu niestety towarzyszyło czyszczenie serwerów HBO Max. Połączenie tak wielkich przedsiębiorstw wiązało się z szukaniem oszczędności, przez co wielokrotnie mogliśmy natrafić na informacje o sprzedaży niewydanych produkcji konkurencji, rezygnacji z niektórych projektów, bądź też wyrzucania ich z serwerów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobną drogą zamierza podążyć Disney, który szuka od 1,5 do 1,8 mld dolarów, dlatego chce przyjrzeć się dokładniej swojej platformie i planuje zweryfikować zawartość z Disney+, usuwając nieopłacalne produkcje. W trakcie panelu z inwestorami do sprawy odniósł się Christine McCarthy, dyrektor finansowy.

Jesteśmy w trakcie przeglądu treści na naszych serwisach DTC [Direct-to-Consumer - przyp. red.], aby dostosować się do strategicznych zmian w naszym podejściu do tworzenia treści. W rezultacie będziemy usuwać pewne treści z naszych platform streamingowych i obecnie oczekujemy, że dokonamy odpisu z tytułu utraty wartości w wysokości około 1,5 do 1,8 miliarda dolarów. Odpis, który nie zostanie ujęty w wynikach segmentu, zostanie rozpoznany przede wszystkim w trzecim kwartale, gdy zakończymy przegląd i usuniemy treści.

To jednak nie koniec zmian, a CFO potwierdził, że Disney zamierza tworzyć mniej zawartości.

McCarthy nie stwierdził jednoznacznie, jakie filmy, seriale, animacje lub dokumenty znikną z serwisu, lecz możemy podejrzewać, że historie z uniwersum Marvela i Gwiezdnych wojen są bezpieczne – dostrzec można jednak, że już w 5. Fazie MCU zaplanowano znacznie mniej seriali przeznaczonych wyłącznie do streamingu. Gorzej wygląda sytuacja produkcji posiadających mniejszą bazę fanów.

Warto nadmienić, że Disney zamierza połączyć Disney+ i Hulu, by tworzyć treści na jedno SVOD. W Polsce z produkcjami Hulu możemy zapoznać się poprzez zakładkę Star.

Źródło: Screenrant

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper