Redfall z pierwszą aktualizacją po premierze. Na początek 3 poprawki

Gry
2030V
Redfall
Iza Łęcka | 09.05, 10:41

Arkane Studios po sześciu dniach od premiery wydało pierwszy patch do wampirzej produkcji. Na dobry początek nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu zmian, choć deweloperzy zajęli się trzema ważnymi niedogodnościami, z jakimi mierzyli się użytkownicy.

Premiera Redfall nie obyła się bez licznych kontrowersji, a testy produkcji tylko potwierdzały wrażenia wielu graczy – Arkane Studios nie dopracowało szeregu elementów nowej pozycji, przez co nie mogło hucznie świętować debiutu. Obecnie przyszedł czas na naprawę pozycji z krwiopijcami, co biorąc pod uwagę liczne zarzuty, może okazać się niełatwym zadaniem.

Studio bez większej zapowiedzi opublikowało pierwszą aktualizację, która w zależności od platformy zajmuje od 1,4 do 4,6GB. Co ciekawe, jeden z graczy na Reddicie wspomniał, że musi pobrać aż 56GB danych.

Jak dotąd twórcy nie wprowadzili opcji rozgrywki w oczekiwanych 60 klatkach na sekundę, nie zajęli się poprawkami z zablokowanymi, bądź też niedoczytującymi się teksturami lub nie zaoferowali rozgrywki offline. Na wstępie zespół zespół skoncentrował się na trzech uciążliwych aspektach:

ROZGRYWKA
- Naprawiono niekończący się ekran ładowania wynikający z zawieszenia i wznowienia rozgrywki podczas szybkiej podróży po mapie
- Naprawiono błąd systemu zapisywania wynikający z zawieszenia i wznowienia rozgrywki podczas szybkiej podróży po mapie

SERWERY
- Zaktualizowano logikę serwera gry, by usprawnić komunikację z aktywnymi serwerami

Arkane Studios mierzy się ze sporym wyzwaniem, a doprowadzenie Redfall do oczekiwanego stanu może zająć naprawdę sporo czasu. Jednocześnie nie możemy mieć pewności, czy tytuł wyjdzie na prostą i będzie odznaczać się najwyższym poziomem jakości – w udostępnionych w zeszłym tygodniu recenzjach dziennikarze narzekali na pewne elementy leżące u podstaw całego projektu, które trudno będzie ulepszyć poprzez zwykłe łatki.

Źródło: Bethesda

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper