Redfall zaliczył „trudny początek”, ale twórcy są „dumni” z gry i szykują poprawki

Gry
2145V
Redfall
Iza Łęcka | 04.05, 08:56

W 2023 roku mieliśmy już okazję sprawdzić kilka naprawdę solidnych produkcji, niestety, Redfall nie zalicza się do tego grona. Tytuł zadebiutował ze sporymi trudnościami, lecz nie zniechęcają one deweloperów przed dalszą działalnością. Zespół obiecuje znaczące usprawnienia pozycji.

Średnia ocen na poziomie 62% sprawia, że mało które ekipy deweloperskie mówiłyby o należytym wypełnieniu zadania. Arkane Studios przyzwyczaiło graczy do zapewniania niezwykle pomysłowych i znakomitych przygód, które pozwalały na wielogodzinną, intensywną zabawę, tymczasem w Redfall tylko nieliczne elementy odznaczają się oczekiwaną jakością.

Autorzy są w pełni świadomi problemów – Christian Orellana, animator Arkane Studios, który wcześniej pracował w Santa Monica Studio oraz Treyarch, wspomniał na Twitterze o „trudnym początku” produkcji. Jednocześnie zapewnił, że zespół nadal pracuje, by poprawić przygodę pełną wampirów.

Zawsze jest warto, gdy zobaczysz grę na półkach.

Dołączyłem do projektu trochę późno, ale uwielbiałem każdą spędzoną przy nim minutę. Kocham ten zespół i jesteśmy dumni z tego, co udało nam się stworzyć.

Może i początek był ciężki, ale wciąż pracujemy nad poprawą.

Redfall jest krytykowany za podstawowe systemy oraz założenia fabularne, więc deweloperom będzie niezwykle trudno odnieść się do wszystkich zarzutów i niedociągnięć. Powinniśmy jednak pamiętać, że w ostatnich latach niektórym zespołom udało się odwrócić kartę i po ostrej krytyce część projektów wracało na salony, oferując fanom satysfakcjonujące atrakcje. 

Czy tak będzie z Redfall? Czas pokaże...

Źródło: Purexbox

Komentarze (238)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper