Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.10.2014 12:47
Fani klimatów retro na to czekali - Codemasters szykuje następcę Micro Machines!
2095V

Fani klimatów retro na to czekali - Codemasters szykuje następcę Micro Machines!

Jeśli cały czas wspominacie z łezką w oku 16-bitowe Micro Machines, to przynosimy dobre wieści. Po kilku średnio udanych pozycjach nawiązujących do tych 16-bitowych arcade'owych klimatów wygląda na to, że wreszcie otrzymamy naprawdę mocną grę o "samochodzikowej" tematyce.

Bang Bang Racing na PS3 i X360 reklamowane było jako tytuł inspirowany Micro Machines. Produkcja nie do końca sprawdziła się niestety w tej roli. W końcu do akcji postanowiło wkroczyć samo Codemasters.

W Toybox Turbos najdziemy 18 różnych tras, multiplayer dla 4 osób, 35 pojazdów, szalone power-upy i inne atrakcje. Tytuł jak żywo przypomina kultową serię Micro Machines, która swoje największe triumfy święciła w latach 90.

Tytuł pojawi się 11 listopada na Steamie (PC). Toybox Turbos wyląduje następnie w dystrybucji cyfrowej również na PS3 i X360. Tu jednak nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery.

Poniżej gameplay z Micro Machines na Amige 500. Spędziłem przy tych wyścigach dziesiątki godzin jako dzieciak, tak jak pewnie wielu z Was.


Tagi: