Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2014 14:51
Silence: The Whispered World 2 zadebiutuje na Xboksie One
1825V

Silence: The Whispered World 2 zadebiutuje na Xboksie One

Przedstawiciele Daedalic Entertainment ogłosili, że ich najnowsza produkcja – Silence: The Whispered World 2 – zadebiutuje na początku 2015 roku również na Xboksie One. Gra jest kontynuacją popularnej przygodówki, która trafiła na rynek w 2009 roku. 

Silence: The Whispered World 2 jest przygodówką przygotowaną przez niemieckie studio Daedalic Entertainment. Gra kontynuuje wątek z The Whispered World, czyli produkcji, która trafiła na rynek w 2009 roku.

W produkcji gracze poznają szesnastoletniego chłopaka o imieniu Noah, który żyje w bardzo trudnych czasach wojny. Jego siostra Renie'a zaginęła, więc młodzieniec rozpoczyna poszukiwania. W trakcie podróży odkrywa przejście do fantastycznego świata Silence, gdzie również odbywa się wojna. Noah bez zastanowienia dołącza do grupy rebeliantów i postanawia za wszelką cenę uratować swoją siostrę.

Twórcy poinformowali, że ich tytuł od początku był tworzony z myślą o wielu platformach. Jednak aktualnie nie otrzymaliśmy wieści, czy gra zadebiutuje na kolejnych systemach.

Silence: The Whispered World 2 trafi na początku przyszłego roku na Xboksy One oraz komputery osobiste.

Źródło: http://www.videogamer.com/xboxone/silence_the_whispered_world_2/news/silence_the_whispered_world_2_is_also_coming_to_xbox_one_in_2015.html

Tagi: Daedalic Entertainment Silence: The Whispered World 2