James Bond priorytetem IO Interactive. Hitman znajduje się „trochę w zawieszeniu”

Gry
1283V
007 IO Interactive
Wojciech Gruszczyk | 13.03.2023, 19:41

IO Interactive wróciło z dalekiej podróży, bo choć jeszcze kilka lat temu studio zostało odłączone od Square Enix, to deweloperzy poradzili sobie z problemami, wydali trzy gry i teraz mogą w spokoju rozwijać dwa następne projekty. Gracze jednak nie mogą liczyć, że w najbliższym czasie odbędzie się premiera nowej przygody Hitmana.

Christian Elverdam, dyrektor generalny IO Interactive, rozmawiał z redakcją Eurogamer i podczas rozmowy deweloper potwierdził, że Hitman World of Assassination jest tak naprawdę platformą, na której deweloperzy mogą eksperymentować i rozwijać nowe pomysły:

Dalsza część tekstu pod wideo

„Mamy tak wspaniałą platformę, na której możemy wciąż eksperymentować z tym, co może zrobić formuła i czego oczekują od niej ludzie”.

Deweloperzy w pewnym momencie będą chcieli zrealizować następny projekt wykorzystując zebrane doświadczenie, ale wiele na to wskazuje, że nie możemy liczyć na szybką realizację nowego Hitmana. 

„W tej chwili duży, duży nowy Hitman jest trochę w zawieszeniu, ponieważ budujemy kolejne fantasy, które również zajmuje dużo naszego czasu. Ale oczywiście wrócimy do ukochanego Agenta 47. On wciąż jest bardzo w sercu tej firmy”.

Twórcy rozwijają nowe IP, które może trafić na Xboksy i PC, a jednocześnie pracują nad pierwszą przygodą Jamesa Bonda. To właśnie tymi grami zajmuje się teraz IO Interactive – deweloperzy w głównej mierze skupiają się na przygodzie Agenta 007, ale nawet w tej sytuacji nie możemy liczyć na szybką premierę.

W zeszłym roku studio potwierdziło, że na dwie nowe gry przyjdzie nam zaczekać nawet kolejne dwa lata.

Źródło: VGC

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper