Twórcy serii Hitman pracują nad grą RPG. Czy jest to ekskluzywna produkcja dla Xboksa i PC?

Gry
1436V
Hitman IO Interactive RPG
Wojciech Gruszczyk | 28.02.2023, 17:25

IO Interactive pracuje nad swoją pierwszą grą w uniwersum Jamesa Bonda, ale deweloperzy mogą jednocześnie rozwijać dwa wielkie projekty. Twórcy potwierdzili przygotowanie „odważnego” RPG-a.

IO Interactive od lat rozwija przygody Hitmana, a najnowsza seria Agenta 47 zadebiutowała siedem lat temu. Deweloperzy długo rozwijali koncepcję oferując graczom łącznie trzy gry i zapraszając zainteresowanych na wiele widowiskowych misji. Teraz jednak autorzy potwierdzili, że jednocześnie tworzyli tajny projekt.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Teraz dzielimy się z Wami wszystkimi [informacją – red.], że rozpoczynamy nową przygodę! Taką, która poszerzy naszą kreatywność, nasze możliwości i w pewnym sensie naszą tożsamość. Budujemy nowy świat, nowe IP – online fantasy RPG. Świat i gra zbudowana od podstaw, aby bawić graczy i rozwijać się przez wiele lat”.

Jest to zupełnie nowe IP, które według oficjalnych informacji ma zadebiutować na „konsolach i PC”, ale deweloperzy przynajmniej aktualnie nie potwierdzają konkretów – przedstawiona informacja sugeruje, że będzie to gra-jako-usługa.

Twórcy już wcześniej informowali że Project 007 i Project Dragon zadebiutują dopiero po marcu 2025 roku, więc na konkretną prezentację pozycji możemy jeszcze sporo zaczekać.

Warto jednak przypomnieć, że Project Dragon to według przecieków pozycja IO Interactive, która jest rozwijana we współpracy z Microsoftem. Gra ma trafić na Xboksy Series X|S i komputery osobiste.

Już wcześniej informowaliśmy, że nad projektem ma pracować Andrzej Zawadzki, który przez 8 lat pracował dla CD Projekt RED, ale od 2021 roku tworzy dla duńskiego studia. Dzisiaj starszy designer ujawnił, że pracuje nad nowym IP:

„Jestem szalenie podekscytowany i dumny, że jestem częścią zespołu pracującego nad tym absolutnie niesamowitym projektem. Od lat nie czułem się tak podekscytowany. Będzie absolutnie fantastycznie!”

Źródło: IOI

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper