Project Dragon to tajna gra IO Interactive dla Xboksów Series X|S. 2 źródła potwierdziły powstawanie gry

Plotka
1972V
Project Dragon to tajna gra IO Interactive dla Xboksów Series X|S. 2 źródła potwierdziły powstawanie gry
Wojciech Gruszczyk | 30.04.2021, 13:54

Microsoft nie przejął IO Interactive, ale najwidoczniej twórcy serii Hitman pracują nad nową grą dla amerykańskiego giganta. 2 niezależne źródła potwierdzają, że słyszały o nowym IP – tytuł w żaden sposób nie jest związany z produkcjami, które dotychczas tworzyło to studio.

Szef IO Interactive kilka tygodni temu zdradził, że twórcy serii Hitman otrzymali szereg propozycji przyłączenia się do większego wydawcy. Studio chciało zostać niezależne i najwidoczniej była to bardzo dobra decyzja – Hitman 3 okazał się sukcesem, twórcy otrzymali pod swoje skrzydła markę James Bond, a jednocześnie mają pracować nad zupełnie nowym IP dla Microsoftu.

Już w tym tygodniu wspominałem o teaserze opublikowanym przez dziennikarza WindowsCentralna liście jego rebusów pojawił się tajemniczy smok:

Jez Corden postanowił wytłumaczyć sytuację i potwierdził: kilka miesięcy temu dotarła do niego informacja, że „Microsoft i IO Interactive prowadzą rozmowy w sprawie nowego RPG fantasy, nazwanego Project Dragon”. Redaktor podkreśla, że jest zbyt wcześnie, by mówić o jakichkolwiek szczegółach, ale ma to być niezwykle ambitna produkcja, która zaprezentuje zupełnie nowy kierunek dla studia.

Dziennikarz postanowił nagłośnić sprawę, ponieważ ma dowody, że faktycznie gra powstaje – IO Interactive na swojej stronie szuka pracownika do nowej pozycji i nie byłoby w tym nic dziwnego, ale oddział „Dragon” zajmuje się nieujawnioną produkcją AAA.

„Na stronie IO Interactive pojawiły się różne oferty pracy na stanowiska multiplayer w szwedzkim studiu IO. I rzeczywiście, słyszeliśmy, że projekt Dragon to gra RPG typu connected-world, osadzona w zupełnie nowym uniwersum. Jeden z plików PDF z ofertami pracy na stronie IO odnosi się konkretnie do zespołu "Dragon", dodając wiarygodności informacjom, które otrzymaliśmy”.

Project Dragon to tajna gra IO Interactive dla XSXjpg

To nie koniec, ponieważ sytuację postanowił skomentować Eurogamer, który na początku przedstawił raport WindowsCentral, a następnie potwierdził – ta redakcja również słyszała o projekcie:

„Źródła Eurogamera również słyszały o tym nowym projekcie w IO Interactive, który jest opisywany jako gra w skali AAA, choć wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju i do premiery pozostały lata. Obecnie planuje się, że w grze znajdzie się duży średniowieczny świat i, tak, skrzydlate bestie w odmianie smoczej”.

Jeśli te informacje Was nie przekonują, to warto dodać, że szef IO Interactive w tym miesiącu potwierdził ważny szczegół – jego zespół pracuje nad „trzecim uniwersum”, który jest „nieco inny”. Twórcy od dawna marzyli, by móc pracować nad taką produkcją.

IO Interactive najwidoczniej słyszy plotki i... Rekrutuje:

Źródło: https://www.windowscentral.com/io-interactive-may-be-working-xbox-exclusive-fantasy-rpg https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-30-hitman-developer-reportedly-developing-fantasy-ip-for-xbox

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych