Microsoft redukuje zatrudnienie w kolejnych działach. Phil Spencer wysyła wiadomości do pracowników Xbox

Gry
1261V
Xbox Stellar Shift
Bartosz Dawidowski | 13.02, 10:25

Pojawiają się kolejne informacje o masowych zwolnieniach przeprowadzanych w Microsofcie.

Redaktorzy Bloomberga donoszą, że rozpoczęła się kolejna fala zwolnień w amerykańskiej korporacji. Tym razem szczególnie dużo osób ma się żegnać z pracą w działach odpowiedzialnych za HoloLens (headsety AR) i Surface. Zwolnienia w sektorze laptopów/tabletów to zapewne pokłosie bardzo wyraźnie słabnącego popytu na komputery osobiste. Podobne problemy zgłaszał w ostatnich tygodniach również Dell, który ogłosił dużą redukcję etatów w związku ze spadającą sprzedażą PC.

Bloomberg zgłasza też, że do dużych zwolnień doszło w działach zajmujących się marketingiem i w Xbox Gaming Ecosystem Phil Spencer miał rozesłać do pracowników maile w zeszłym tygodniu z informacjami, co się dokładnie dzieje. W wiadomościach pojawiła się według informacji Bloomberga prośba Phila Spencera, by pracownicy nawzajem sobie pomagali w tym trudnym okresie i deklaracja, że Microsoft zapewni zwalnianym osobom możliwie jak najłatwiejsze przejście do nowej pracy, w innych firmach.

Już w styczniu pojawiały się niepokojące informacje o dużych zwolnieniach w studiach deweloperskich Microsoftu. Firma pożegnała się z pewną częścią osób zatrudnionych w Bethesda Game Studios i z dziesiątkami pracowników odpowiedzialnych m.in. za Halo Infinite. Prace nad strzelanką, która spotkała się ze sporą krytyką, cały czas jednak trwają. W ostatnich dniach 343 Industries przedstawiło nową playlistę z mapami tworzonymi przez samych fanów. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. 

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-02-10/microsoft-cuts-jobs-in-hololens-surface-xbox-as-layoffs-continue

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper