Duże zwolnienia wśród technologicznych gigantów. Dell redukuje etaty przez słabnącą sprzedaż komputerów

Technologie
1084V
Dell
Bartosz Dawidowski | 06.02, 11:52

Dopiero co pisaliśmy o załamaniu popytu na produkty Intela, który prawdopodobnie już niedługo zacznie zwalniać swoich pracowników. Niestety pewność co do tej kwestii mamy w przypadku firmy Dell.

Dell zapowiedział dużą redukcję etatów w związku ze słabnącym popytem na komputery osobiste i monitory. Amerykańska firma ogłosiła, że zwolni 6650 pracowników. Redukcja etatów dotyczyć będzie ok. 5% pracowników korporacji.

Jeff Clarke, COO Della, tłumaczy taką decyzję trudną sytuacją na rynku i niepewną przyszłością w segmencie komputerów osobistych. W wiadomości wysłanej do pracowników Jeff Clarke napisał, że „Dell radził sobie już wcześniej z problemami ekonomicznymi i wyjdzie również tego kryzysu silniejszy niże wcześniej”.

Niedawno inni technologiczni giganci zapowiedzieli duże zwolnienia. Google zdecydował się pożegnać z 12 tysiącami pracowników, Microsoft z 10 tysiącami a Amazon z 18 tysiącami. Więcej na temat problemów związanych z tą sytuacją w zespołach deweloperskich posiadanych przez Microsoft pisaliśmy tutaj.

Źródło: https://www.businesstoday.in/technology/news/story/tech-layoffs-dell-lays-off-6650-employees-as-laptop-demand-drops-369138-2023-02-06

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper