Forspoken zaliczył mocny downgrade? Square Enix bardzo zmieniło oprawę produkcji

Gry
4677V
Forspoken downgrade
Iza Łęcka | 26.01, 12:52

Square Enix zaprezentowało pierwszy raz Forspoken kilka lat temu, a materiały udostępniane w trakcie prac nad grą pozwalają ją porównać z ostateczną wersją wydaną w tym tygodniu na PS5 i PC. Podczas rozgrywki dostrzeżemy, że przygoda Frey prezentuje się w wielu aspektach mniej efektownie, co więcej, kraina Athia doczekała się sporych zmian w kolorystyce.

Forspoken zostało ujawnione jeszcze przed premierą PlayStation 5 jako całkowicie next-genowy "Project Athia", natomiast poniższy materiał zestawia finalną wersję tytułu ze zwiastunami publikowanymi w 2021 roku. Po dwóch latach okazuje się, że deweloperzy ze Square Enix w dużym stopniu wprowadzili zmiany w oprawie pozycji.

W wielu miejscach zobaczycie znacznie gorszą oprawę, mniej szczegółowe tekstury, w niektórych ujęciach dodano mgłę, przez co nowe IP wygląda mniej korzystnie. Specyficznie prezentuje się kolorystyka, bo jak szybko zauważycie szereg elementów krainy Athia otrzymało specyficzny filtr i barwy, przez co przygoda ma zupełnie inny charakter. Zmiany nie ominęły również twarzy głównej bohaterki, a Frey Holland często prezentuje się znacznie gorzej niż we wcześniejszych filmikach.

Oczywiście, podstawowym celem materiałów promocyjnych jest zachęcenie nas do rozgrywki, dlatego zespoły wielokrotnie są w stanie podkręcić pewne efekty. Takie różnice jednak wprowadzają spory dysonans w odbiorze. Przypomnijmy, że specjaliści z Digital Foundry sprawdzili grę i docenili animacje stworzone przez Square Enix. Ich uwadze jednak nie uszły drastyczne spadki płynności oraz nierówna grafika.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (230)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper