343 Industries. Prace tracą dziesiątki osób ze wszystkich działów firmy. Pojawia się krytyka Microsoftu

Gry
1527V
Paramount
Bartosz Dawidowski | 20.01, 12:30

Kilka zespołów działających pod egidą Microsoftu zmaga się z poważnymi problemami. Wielu pracowników, m.in. ze studia 343 Interactive, odpowiedzialnego za Halo Infinite musi szukać nowej pracy.

Pisaliśmy już o zwolnieniach w zespole 343 Industries (autorzy serii Halo) i w Bethesda Game Studios (The Elder Scrolls, Starfield). Pojawiają się kolejne wątki w tym temacie. Joe Staten, który niedawno opuścił 343, by stać się pracownikiem Xbox Publishing, pisze o tym, że skupia się obecnie w 100% na pomocy zwalnianym osobom.

„Hej. W tej chwili jestem w 100% skupiony na pomaganiu ludzi, którzy stracili pracę, by znaleźli inne, wspaniałe zatrudnienie. Wsparcie ze strony innych zespołów jest niesamowite. Jeśli chcecie podzielić się referencjami lub rozważacie nowych pracowników, to czekam na prywatne wiadomości” - napisał na Twitterze Joe Staten z Xbox Publishing.

Neill Harrison, były kierownik działu artystycznego w 343 Industries, napisał nieco więcej na temat zwolnień w studiu odpowiedzialnym za Halo Infinite. Deweloper pisze o zwolnieniach osób ze wszystkich działów firmy

„Zwolnienia w 343 Industries dotyczą etatów ze wszystkich kategorii i działów w firmie. Tylko w dziale artystycznym, który budowałem od ponad dekady, pracę straciło ok. 30 osób, w tym również ja. (…)

Jeśli szukacie pracowników, to mogę polecić wam niesamowicie utalentowaną i doświadczoną grupę ludzi. To osoby, które pracują niezwykle ciężko, zostają przy projekcie nawet w najtrudniejszych momentach. Lojalność i determinacja tych ludzi jest niezrównana” - napisał Neill Harrison, były pracownik 343.

Część byłych pracowników 343 krytykuje Microsoft na Twitterze.

"Zwolnienia w 343 nie powinny się wydarzyć a Halo Infinite powinno być w lepszym stanie. Powody tej sytuacji to niekompetentne szefostwo na najwyższych szczeblach, wywołujące ogromny stres wśród osób ciężko pracujących nad najlepszą możliwą odsłoną Halo" - stwierdził Patrick Wren, projektant multiplayera w Halo Infinite.

Wiemy, że do zwolnień doszło również w Bethesda Game Studios, zespole, który obecnie kończy pracę nad Starfield i przygotowuje nową odsłonę The Elder Scrolls. Microsoft nie podał liczby osób, które pożegnały się ze stanowiskami w Bethesdzie. Całkowita liczba zwalnianych osób, we wszystkich działach firmy (również niezwiązanych z grami), ma wynosić ok. 10000.

Źródło: https://kotaku.com/halo-infinite-forge-343-industries-microsoft-layoffs-1850006216 https://www.purexbox.com/news/2023/01/halos-joe-staten-provides-update-following-343-and-microsoft-layoffs

Komentarze (214)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper