Halo Infinite straciło „pasjonatów Halo”. Twórca nie gryzie się w język i mówi o problemach

Gry
1788V
Halo Infinite
Iza Łęcka | 19.01, 08:55

343 Industries od kilku miesięcy systematycznie mierzy się z kolejnymi przeciwnościami. W zeszłym roku zespół opuścili szefowa oraz dyrektor kreatywny, natomiast najnowsza fala zwolnień sprawiła, że wielu deweloperów odpowiedzialnych za markę Halo musi szukać pracy.

Jason Schreier z redakcji Bloomberg intensywnie przygląda się i analizuje temat restrukturyzacji w Microsofcie. Dziennikarz poinformował o kłopotach studia 343 Industries, z którego zwolnionych zostało około 60 specjalistów. Przypomnijmy, że w kluczowym momencie przedsiębiorstwo liczyło nawet 450 pracowników. Obecnie z zespołu znika także Joseph Staten, weteran Halo, który rozpoczął karierę w Bungie w 1998 roku.

Niepokojące zmiany nadal trwają, w ciągu kilku miesięcy studio straciło kolejnego czołowego dewelopera – Joseph Staten wróci do działu wydawniczego Xboksa. Specjalista zasilił szeregi 343 Industries w 2020 roku jako szef projektu kampanii Halo Infinite, a następnie został dyrektorem kreatywnym.

Staten jest jednym z weteranów marki Halo, którego powrót do uniwersum był określony jako nowy początek – fani wierzyli, że jest on w stanie poprowadzić zespół do kolejnego sukcesu i przywrócić IP na szczyt.

Do kwestii zwolnień w 343 Industries odniósł się Patrick Wren, były starszy projektant trybu multiplayer Halo, który obecnie pracuje przy Star Wars Jedi: Ocalały dla Respawn.

„Zwolnienia w 343 nie powinny mieć miejsca, a Halo Infinite powinno być w lepszym stanie. Powodem obu tych rzeczy jest niekompetentne kierownictwo podczas rozwoju Halo Infinite, które spowodowało ogromny stres u osób ciężko pracujących nad tym, aby Halo było jak najlepsze”.

„Ludzie, z którymi pracowałem na co dzień, byli pasjonatami Halo i chcieli stworzyć coś wspaniałego dla fanów. Naciskali na lepsze Halo i zostali za to zwolnieni. Deweloperzy nadal ciężko pracują nad spełnieniem tego marzenia. Spójrzcie na Forge. Bądźcie dla nich mili w tym okropnym czasie”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Halo Infinite.

Źródło: IGN

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper