Twórcy Starfielda, Halo, Gears of War i innych gier dotknięci zwolnieniami. Microsoft przeprowadził czystkę

Gry
2221V
Starfield
Iza Łęcka | 19.01, 07:01

Równo rok po ogłoszeniu chęci pozyskania Activision Blizzard, Microsoft zapowiedział zwolnienie 10 000 pracowników. Korporacja dąży do przyjęcia pod swoje skrzydła twórców Call of Duty, Overwatch czy Diablo i wielu zespołów liczących ponad 10 000 deweloperów, lecz jednocześnie przystąpiła do ogromnej restrukturyzacji, która nie ominęła działu gier.

Amerykanie wczoraj potwierdzili chęć zwolnienia 10 000 zatrudnionych, choć w komunikatach nie przekazali, jakie działy szczególnie ucierpiały. We wskazanych sytuacjach nie potrzebujemy oficjalnych wiadomości, bowiem sami poszkodowani dzielą się informacjami.

Jason Schreier z redakcji Bloomberg przyznał, iż wśród zwolnionych osób znajdują się deweloperzy z Bethesda Game Studios (Starfield) oraz 343 Interactive (Halo). Proces miał bardzo dotknąć ekipę odpowiedzialną za przygody Master Chiefa, która w szczytowym momencie liczyła nawet 450 osób – Pierre Hintze (szef studia) napisał wiadomość do pracowników, w której podkreślił, że firma podjęła „trudne decyzje”, ale niektóre stanowiska są eliminowane. Celem cięć stali się specjaliści odpowiedzialni za kampanię dla pojedynczego gracza.

Wiadomość o zwolnieniach w 343 potwierdza redakcja Lords of Gaming, która twierdzi, że studio musiała pożegnać „znacząca” liczba twórców, którzy rozwijali tryb single-player.

Kotaku natomiast dotarło do doniesień, według których wielu deweloperów z The Coalition, zespołu odpowiedzialnego za rozbudowę marki Gear of War, zostało zwolnionych.

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy od niektórych zwolnionych poszukujących nowych posad – Gary Waliczek (główny inżynier ds. rozwoju i lojalności Xboksa), Renee Sogueco (PR manager w Bethesdzie), Kevin Schmitt (starszy projektant przy Halo Infinite), Jesse Stipek (producent wideo w 343) oraz Sam Luangkhot (menadżer społeczności The Elder Scrolls Online) przyznali, że zakończyli współpracę z gigantem z Redmond.

Raport redakcji Business Insider wskazuje, że przedsiębiorstwo miało szukać pracowników, którzy zdaniem szefów osiągali „słabsze wyniki”.

Źródło: VGC

Komentarze (172)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper