Hogwarts Legacy będzie ogromny? Wyciekła mapa, długi czas rozgrywki i dodatkowe informacje

Gry (plotka)
7106V
Pasowanie na ucznia - Dziedzictwo Hogwartu
Iza Łęcka | 17.01, 12:05

W sieci znalazła się kolejna porcja konkretów dotyczących produkcji osadzonej w świecie czarodziejów. Gra może być naprawdę długa, a zaprezentowana mapa sugeruje gigantyczny świat do zwiedzania i odkrywania jego sekretów. Wiadomość powinna rozpalić fanów serii Harry Potter.

Hogwarts Legacy można śmiało uznać za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier początku roku, co poniekąd potwierdzają ostatnie wyniki sprzedaży. Gracze, którzy szykują się na rozbudowaną produkcję w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling nie będą zawiedzeni. Udostępnione, nieoficjalne pliki zawierają wielką mapę, która została podzielona na kilka regionów – zdjęcie najprawdopodobniej pochodzi z oficjalnego artbooka.

Gracze dotarli także do kolejnych informacji na temat Hogwarts Legacy – ukończenie głównej historii zajmie około 35 godzin, natomiast najwięksi entuzjaści IP muszą przygotować się przynajmniej na 70 godzin rozgrywki. Tyle czasu będzie trzeba poświęcić na poznanie całej zawartości (100%).

W produkcji nie zabraknie tak znanych elementów jak czar Avada Kedavra, czyli nieodwracalne i najgroźniejsze z trzech Zaklęć Niewybaczalnych, które powoduje natychmiastową śmierć przeciwnika. Młodzi adepci sztuki magii jednak będą mogli je poznać dopiero po rozegraniu głównego wątku – deweloperzy z Avalanche Software opracowali zadanie poboczne koncentrujące się na zaklęciu.

W zależności od przyjęcia konkretnego Domu Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie otrzymamy różne wątki fabularne oraz odwiedziny rozmaite miejsca, co może sugerować, że najbardziej oddani sympatycy Harry'ego Pottera będą musieli ukończyć grę przynajmniej czterokrotnie. Hogwarts Legacy ma otrzymać kilka rozgałęzień w opowieści, ale „prawie wszystkie” historie zakończą się w ten sam sposób.

Wyciekła również fotka pokazująca menu – odbiorca będzie mógł zmieniać ekwipunek (różdżka, rękawice, okulary, nakrycie głowy, szalik, szata i płaszcz, miotła, strój, latający wierzchowiec), a poszczególne elementy najprawdopodobniej będą wpływać na zdrowie, pancerz oraz ofensywne moce.

title

title

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: Nintenderos

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper