Hogwarts Legacy będzie hitem. Gra podbija rankingi sprzedaży

Gry
2266V
Hogwarts Legacy
Iza Łęcka | 17.01, 09:08

Za kilka dni odbędzie się premiera Forspoken oraz Dead Space Remake, lecz gracze ze Stanów Zjednoczonych myślami są w zupełnie innym świecie. Do debiutu czarodziejskiego RPG-a akcji na pierwszych platformach pozostały jeszcze 24 dni, tymczasem pozycja cieszy się zaskakująco dużym zainteresowaniem.

Na początku miesiąca informowaliśmy o obiecującej sprzedaży Hogwarts Legacy na PC, co tylko potwierdzają najświeższe podsumowania na Steam. Niestety, nie możemy liczyć na podobne dane z PlayStation Store oraz Xbox Store, ale warto przyjrzeć się chociażby Amazonowi, by utwierdzić się w przekonaniu, że najnowsza produkcja osadzona w uniwersum J.K. Rowling jest jedną z najgłośniejszych nowości następnych tygodni.

Fizyczne wydanie Hogwarts Legacy jest aktualnie najlepiej sprzedającą się pozycją na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S w zestawieniu Amazon Best Sellers. Gracze chętnie sięgają po droższy pakiet, bowiem Deluxe Edition zapewnia 72-godzinny, wcześniejszy dostęp do rozgrywki.

Na uwagę zasługuje również fakt, że zwykłe wydanie gry zajmuje wysokie lokaty zestawień – to 6. najchętniej kupowany tytuł na PlayStation 5, który może pochwalić się większą popularnością niż debiutujące za 7 dni Forspoken. Jeżeli przeanalizujemy podobne statystyki na Xboksach, to zauważymy, że przygoda młodych czarodziejów przebiła Dead Space Remake zmierzający na rynek za 10 dni.

Cykl książek o Harrym Potterze sprzedał się w liczbie ponad 500 mln egzemplarzy, seria filmów również dołożyła dodatkowe miliony dolarów Warner Bros., więc możemy śmiało sądzić, że wielu odbiorców sięgnie po grę osadzoną w magicznym świecie.

title

title

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: Amazon

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper