Apple tnie zamówienia w chińskich fabrykach i traci prawie 15% na giełdzie w miesiąc. Spada popyt na hardware

Technologie
1485V
Apple
Bartosz Dawidowski | 04.01, 10:58

Po ogromnych problemach z działaniem fabryk, o których pisaliśmy w tym newsie, Chiny wracają do prawie pełnych mocy przerobowych. Okazuje się jednak, że spada zainteresowanie konsumentów sprzętami elektronicznymi, co sprawia, że Apple musi ciąć zamówienia.

Jedną z firm, która ma wyraźnie ciąć zamówienia w chińskich fabrykach, jest Apple. Nikkei Asia donosi o zredukowaniu kontraktów amerykańskiego giganta na wiele wytwarzanych w Państwie Środka urządzeń, takich jak AirPody, Apple Watche czy MacBooki. Apple zmniejsza zamówienia na produkcję takiego hardware’u w związku z wyraźnie spadającym zapotrzebowaniem konsumentów na takie produkty. Na PPE pisaliśmy już kilka razy wcześniej o innych twórcach elektroniki, którzy narzekali na znaczące osłabienie popytu, m.in. w zakresie kart graficznych i pamięci DRAM, co powinno doprowadzić do spadków cen detalicznych w tych sektorach).

W związku z redukcją zamówień na MacBooki, Apple Watche i AirPody część inwestorów pozbywa się akcji giełdowych Apple. Od 13 grudnia wartość akcji Apple spadła o prawie 15%, z poziomu 145 dolarów do 125 dolarów obecnie.

„Apple informuje nas o spadających ilościach zamówień na praktycznie wszystkich liniach produktów od grudnia. Głównie z tego powodu, że słabnie popyt” - stwierdził informator Nikkei Asia.

Źródło: https://asia.nikkei.com/Spotlight/Supply-Chain/China-s-tech-supply-chain-reels-as-infections-soar-demand-sours

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper