The Callisto Protocol z kolejnymi poprawkami. Glen Schofield „dowie się”, kto jest odpowiedzialny za problemy

Gry
2300V
The Callisto Protocol
Iza Łęcka | 07.12.2022, 09:56

Szef Striking Distance Studios na bieżąco informuje graczy o kolejnych zmianach mających na celu poprawę stanu horroru. Będąc w ciągłym kontakcie z odbiorcami, deweloper szybko reaguje na niedogodności pierwszej gry swojego nowego zespołu.

Autorzy The Callisto Protocol zmierzyli się z trudną rzeczywistością i ogromnymi kłopotami z optymalizacją wersji na PC, przez co premiera ich nowej produkcji nie była aż tak szczęśliwym momentem jak oczekiwano. Dzisiaj została wydana nowa aktualizacja, która ma dopracować pozycję i sprawić, że będzie ona działała znacznie lepiej na komputerach osobistych.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Słuchamy waszych opinii i ciężko pracujemy nad dalszą optymalizacją wydajności [gry - przyp. red.] na PC. Dzisiaj opublikowaliśmy nową aktualizację na PC, która poprawia buforowanie PSO i dodatkowo zmniejsza wszelkie problemy z zacinaniem się. Obecnie trwają prace nad dodatkowymi optymalizacjami na PC i konsolach. Bądźcie czujni”.

Studio stale informuje odbiorców o kolejnych ulepszeniach, nie pozostawiając pojawiających się uwag bez odpowiedzi. Nie bez znaczenia wydaje się także postawa Glena Schofielda, który regularnie odpowiada na pytania fanów i próbuje im pomóc. W jednym z wpisów szef Strinking Distance Studios przyznał, że tak naprawdę nie wiedział o kłopotach, z jakimi The Callisto Protocol mierzyło się na komputerach osobistych:

„Dzięki Glen za komunikację, naprawdę doceniam to, ale nadal nie rozumiem, dlaczego twój zespół wydał grę z takimi problemami jak zacinanie się na wersji PC, ponieważ ten problem jest globalny, a nie dla kilku osób. Gra jest teraz bombardowana negatywnymi recenzjami, a zupełnie niepotrzebnie”.

„Dowiem się, jak to się stało, ale w tej chwili skupiam się na naprawianiu. Cała nasza energia skupia się na tym. W końcu to ja jestem odpowiedzialny i rozliczany”.

Warto przypomnieć, że po swoistej fali krytyki produkcja spotyka się z coraz lepszym przyjęciem. The Callisto Protocol otrzymuje coraz więcej pozytywnych komentarzy na Steam – aktualnie w 58% teksów (z 14960) znajdziemy pochwały historii Jacoba Lee.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Glen Schofield

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper