Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2021 08:55
Wiedźmin: Pogromca Potworów
2947V

Wiedźmin: Pogromca Potworów wielkim sukcesem. Gra jest zaliczana do „najbardziej dochodowych” tytułów

Najnowsza produkcja z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego cieszy się sporą popularnością. Wiedźmin: Pogromca Potworów może poszczycić się osiągnięciem pierwszego kamienia milowego, co miejmy nadzieję, przełoży się na bardzo dobre wyniki tytułu stworzonego przez studio Spokko.

Wiedźmin: Pogromca Potworów zadebiutował w zeszłym tygodniu, ale już teraz CD Projekt i studio Spokko mogą mówić o przekroczeniu pierwszego znaczącego progu popularności. Deweloperzy postawili na model biznesowy free-2-play, dzięki czemu każdy entuzjasta wiedźmińskiego uniwersum może pobrać tytuł za darmo.

Wiedźmin: Pogromca Potworów osiągnął ponad 1 mln instalacji w sklepie Google Play. Warto dodać, że pozycja wydawana przez CD Projekt nadal plasuje się na bardzo wysokich miejscach w rankingach. To obecnie 4. „najlepsza gra” i jednocześnie 1. „najbardziej dochodowy” tytuł – nie ukrywajmy, że w szczególności drugi wskazany wynik jest niezwykle istotny dla Polaków.

Wydanie mobilnej pozycji to połowa sukcesu, a przed zespołem Spokko jeszcze wiele pracy. Deweloperzy muszą postarać się o różnorodne mechaniki, które zachęcą wielu odbiorców do zatopienia się w nowej rozgrywce i zainteresowania graczy mikropłatnościami. Twórcy muszą również czuwać nad pojawiającymi się niedogodnościami - już w dniu premiery pozycja doświadczyła kilku problemów. Nie ulega jednak wątpliwości, że klimatyczny świat cieszy się sporą popularnością, a użytkownicy z entuzjazmem wyruszyli na poszukiwania bestii.

Możemy oczekiwać, że w przyszłości CD Projekt przedstawi szczegółowe rezultaty dotyczące startu mobilnego Wiedźmina.

Wiedźmin sukcesy

Źródło: Twitter: gamebowski
Google Play

Tagi: CD Projekt Spokko Wiedźmin: Pogromca Potworów