Krafton zaliczył duży spadek ceny akcji po premierze The Callisto Protocol. Inwestorzy liczyli na lepsze oceny

Gry
2366V
The Callisto Protoco
Wojciech Gruszczyk | 02.12.2022, 17:01

The Callisto Protocol boryka się z problemami na komputerach osobistych, przez które średnia ocen gry nie prezentuje się zbyt okazale. Sytuację dostrzegli inwestorzy – zainteresowani podobno liczyli, że właśnie to IP będzie nowym filarem wydawcy.

The Callisto Protocol zadebiutowało na rynku, ale nie wszyscy gracze mogą z przyjemnością przedzierać się przez kolejne fragmenty więzienia. Produkcja działa dobrze na konsolach, ale mierzy się z problemami na komputerach osobistych, co na pewno wpłynęło na ogólną średnią ocen tytułu. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuację dostrzegli deweloperzy, którzy pracują nad kolejnymi aktualizacjami, ale również inwestorzy – Dr. Serkan Toto z Kantan Games Inc. wspomniał o znaczącym spadku ceny akcji. 

„Akcje Kraftonu, firmy stojącej za The Callisto Protocol studia Striking Distance, zostały dzisiaj zamknięte w Seulu na -8,41%”.

Wynik Metacritic TCP jest w połowie 70 [punktów], najwyraźniej zbyt niski dla inwestorów Kraftonu, którzy mieli nadzieję, że IP może stać się nowym filarem firmy PUBG”.

Krafton nieustannie opiera swoje działania na sile marki PlayerUnknown's Battlegrounds, ale w przypadku The Callisto Protocol część osób najwidoczniej oczekiwało wielkiego hitu. Gra zapewnia dobre wrażenia, jednak różnorodne opinie oraz bardzo negatywne komentarze graczy z platformy Steam sprawiły, że wydawca zaliczył dzisiaj bardzo trudny dzień. 

Studio The Callisto Protocol zapowiedziało plany dotyczące rozwoju horroru. TUTAJ znajdziecie naszą recenzję The Callisto Protocol.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Dr. Serkan Toto

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper