The Callisto Protocol ze sporymi problemami na PC. Gra zdobywa „w większości negatywne” recenzje

Gry
3149V
The Callisto Protocol Steam
Iza Łęcka | 02.12.2022, 09:24

Po miesiącach wyczekiwania horror Strinking Distance Studios zadebiutował, jednakże nie na wszystkich urządzeniach możemy mówić o udanej premierze. Posiadacze nawet najmocniejszych PC odczuwają spore niedogodności w trakcie rozgrywki, które całkowicie psują doświadczenie.

Od samego rana możecie zapoznać się z naszą recenzją The Callisto Protocol, która została opracowana na podstawie wersji na PlayStation 5. Jest to ważny szczegół, ponieważ okazuje się, że konsolowe wydanie radzi sobie znacznie lepiej od wersji przeznaczonej na komputery osobiste. 

Dalsza część tekstu pod wideo

The Callisto Protocol ma obecnie spore kłopoty i na platformie Steam zbiera „w większości negatywne” recenzje od graczy – spośród 523 opinii tylko 21% ma pozytywny wydźwięk. 

undefined

Gra została udostępniona o godzinie 6:00, więc odbiorcy nie mieli jeszcze szansy, by ją ukończyć, jednakże pierwsze doniesienia skupiające się na wydajności są bardzo niepokojące. Klimatyczny horror mierzy się ze spadkami płynności animacji nawet na najmocniejszych PC.

„Mam 3080, a ta gra ciągle spada do 20 klatek. Już przy pierwszej scenie, w której gra się toczyła, miałem ciągłe spadki klatek, a potem było jeszcze gorzej. Podczas gry było jeszcze gorzej”.

„Nie kupujcie teraz tej gry. To zacinający się bałagan, który słabo działa w wersji day1. Będę aktualizował, jeśli to naprawią i wtedy może porozmawiamy o grze (...) FSR2 naprawdę nie pomaga w 4k z raytracingiem. Brak DLSS dla użytkowników Nvidii. HDR jest zepsuty i nie działa. Kompilacja shaderów zacina się przy każdym załadowaniu nowych zasobów. 12700k i 3080ti avg 28 fps przy 4k High settings Raytracing i FSR2 wiele spadków do 10 fps. Kilku użytkowników 4090 również zgłosiło wyniki poniżej oczekiwań. Gra potrzebuje patcha”.

„Nie mogę grać w grę na 60 fps w niskich ustawieniach, a mam RTX 3080. Dzięki devs! Dobra gra! Refundacja w drodze”.

„Obecnie nie mogę nawet przejść przez otwarty obszar i skręcić za róg bez zacinania się na 3080 z wyłączonym ray tracingiem. Wydajność nie jest dobra”.

„Ciągle się zawiesza, zdecydowanie ma jakieś problemy z optymalizacją, nad którą trzeba popracować”.

„Wydajność jest bardzo słaba. Crashe już w menu głównym, kiedy włączam lub wyłączam ray tracing, nawet przy wszystkich ustawieniach na low, gra zacinała się przy każdym obrocie kamery i przed każdym jumpscarem. Czekam na aktualizację”.

The Callisto Protocol jest kolejnym obiecującym tytułem, który zadebiutował na wielu platformach, w tym na konsolach dwóch generacji, lecz deweloperzy nie poradzili sobie z kwestią optymalizacji. Jeśli jednak zamierzacie sprawdzać tytuł na konsolach, to możemy potwierdzić, że działa on dobrze na PlayStation 5 i Xboksie Series X. 

„Tak działa The Callisto Protocol na PC. Kolejna gra na Unreal Engine 4, która okropnie się zacina. Nie mogę się doczekać, aż w pełni przejdziemy na UE5”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Steam

Komentarze (231)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper