Twitter doczeka się wielu oznaczeń. Elon Musk ogłasza powrót wcześniej stosowanej procedury

Technologie
807V
Twitter Official
Iza Łęcka | 25.11, 13:35

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami popularny serwis społecznościowy doświadczy kolejnych zmian. Tym razem możemy się spodziewać wprowadzenia trzech kolorów oznaczających zweryfikowanych użytkowników.

Twitter został oficjalnie przejęty przez Elona Muska kilka tygodni temu i od tego czasu o serwisie zrobiło się niezwykle głośno – niestety jednak nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Po zwolnieniu ważnych przedstawicieli przedsiębiorstwa, nowy właściciel przystąpił do następnej fazy restrukturyzacji i zakończył współpracę z częścią zatrudnionych osób, pozbywając się przy tym bardzo uznanych specjalistów czuwających nad zabezpieczeniami, przez co w zeszłym tygodniu dochodziło do przypadków łamania praw autorskich. Jednocześnie jego inicjatywę o wprowadzeniu płatnej subskrypcji niekoniecznie można nazwać sukcesem.

Miliarder jednak się nie zniechęca – po zatrudnieniu hakera PS3, którego zadaniem będzie naprawa wszelkich bolączek platformy, przekazał on wiadomość na temat kolejnych podjętych kroków. Twitter otrzyma trzy kolory ikonek oznaczających zweryfikowanych użytkowników – niebieski dla kont indywidualnych, złoty dla firm oraz szary dla organizacji rządowych.

Co więcej, pracownicy serwisu przystąpią do ręcznego uwierzytelniania kont – jak twierdzi Musk, jest to proces „bolesny, ale konieczny”. Nowa procedura uwzględniająca rozwiązanie problemów z internautami podszywającymi się pod znane osoby zostanie uruchomiona 2 grudnia.

Pozostaje teraz pytanie, czy część specjalistów zatrudnionych dla Twittera, którzy jeszcze są na stanowiskach, na początku grudnia całkowicie nie zrezygnuje ze współpracy z przedsiębiorstwem? Procedura ręcznego uwierzytelniania kont może okazać się kolejnym „świetnym” pomysłem, który wywoła zdecydowany sprzeciw wśród pracowników i chaos wśród użytkowników.

Źródło: The Verge

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper