Haker PS3 naprawi Twitter? Elon Musk zatrudnił osobę, która złamała zabezpieczenia PlayStation 3

Technologie
1729V
Elon Musk PS3
Wojciech Gruszczyk | 23.11, 18:45

George „Geohot” Hotz jest znany w naszej branży dzięki swoim wyczynom z czasów PlayStation 3. Haker był pierwszą osobą, która złamała zabezpieczenia PS3. To właśnie on został zatrudniony przez Elona Muska, by naprawił Twitter.

Elon Musk chce uratować swoją nową zabawkę i zdecydował się zatrudnić George'a „Geohota” Hotza, który jego zdaniem będzie mógł zająć się między innymi naprawieniem funkcji wyszukiwania na Twitterze. Haker ma 12 tygodni na wykonanie swojego zadania.

„Elon powiedział mi, że tak wygląda moja praca i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ją wykonać. Mam 12 tygodni”.

Sytuacja jest na pewno ciekawa, ponieważ Elon Musk zatrudnił hakera już wcześniej – to on miał pomóc w rozwianiu technologii dla Tesli – ale w ostateczności Geohot założył swoją firmę, która opracowywała konkurencyjnego autopilota do korporacji miliardera.

George Hotz ma zająć się problemami Twittera, z którymi pracownicy korporacji nie potrafili poradzić sobie od lat. Jest to bez wątpienia ciekawe wyzwanie, ale trudno powiedzieć, czym ta współpraca zostanie zakończona.

Jak widać Elon Musk chce ratować swój serwis i postanowił sięgnąć po ciekawego... specjalistę. George Hotz w przeszłości wielokrotnie w negatywnych słowach wypowiadał się o właścicielu Tesli, ale jak widać w biznesie wybacza się różne słowa.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper