Need for Speed Unbound porównany z Need for Speed Heat. Criterion dostarczy prawdziwie next-genowe wyścigi?

News
2102V
Need for Speed Unbound vs. Need for Speed Heat
Iza Łęcka | 24.11, 10:48

Seria Need for Speed zostanie w grudniu rozbudowana o kolejną produkcję – NFS Unbound będzie odsłoną, która zadebiutuje wyłącznie na konsolach aktualnej generacji. Czy jednak powinniśmy spodziewać się zupełnie nowego doświadczenia?

Od 1994 roku entuzjaści wyścigów mają okazję rywalizować w kolejnych tytułach z serii Need for Speed. Ostatnia nowa gra z tego uniwersum zadebiutowała w 2019 roku (nie licząc remastera Hot Pursuit z 2020 roku) – Need for Speed Heat zostało przygotowane przez Ghost Games. Obecnie markę rozwija Criterion Games, czyli studio, które wcześniej stworzyło serię Burnout, a w swoim portfolio posiada jeszcze takie pozycje jak Need for Speed: Hot Pursuit, Need for Speed: Most Wanted czy Need for Speed Rivals.

Po wielu plotkach i zakulisowych doniesieniach branżowych insiderów Electronic Arts przystąpiło do zdecydowanej ofensywy i promocji świeżutkiej części. Pierwsze materiały z NFS Unbound zobaczyliśmy na początku października, natomiast od tego czasu ujawniono mapę, możliwości personalizacji, szczegóły ścieżki dźwiękowej, w której usłyszymy także polskich artystów, czy listę trofeów. Dodatkowo Criterion Games przekazało komplet informacji na temat startu rozgrywki i wcześniejszego dostępu dla subskrybentów EA Play czy klientów, którzy zdecydowali się na wydanie Palace Edition.

Na poniższym porównaniu zobaczycie ujęcia z dwóch części wyścigów. Cechą charakterystyczną Unbound są kolorowe animacje, które dodają zmaganiom lżejszego i bardziej frywolnego klimatu, wpisując się w założenia dynamicznej rozgrywki na ulicach Lakeshore City. Miasto jest określane przez twórców jako plac zabaw, dlatego podczas rywalizacji online oprócz zlotów, będzie można rozpocząć luźną przejażdżkę.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper