God of War Ragnarok oddaje hołd 14 grom PlayStation. Deweloperzy przygotowali klimatyczne nawiązania [SPOILER]

News
3399V
God of War Ragnarok otwórz serce
Iza Łęcka | 11.11, 12:04

Społeczność PlayStation po raz kolejny wkroczyła na Daleką Północ i poznaje następne sekrety nowego rozdziału historii boga wojny. Wczoraj informowaliśmy o klimatycznym Easter Eggu odwołującym się do The Last of Us, jednak okazuje się, że twórczość Kvasira jest o wiele bardziej rozbudowana. Santa Monica Studio sięgnęło po wiele znanych produkcji debiutujących na konsolach Sony.

W pracach nad najnowszą częścią kultowego IP twórcy czerpali garściami z mitologii nordyckiej, łącząc opowieść o Kratosie z dawnymi wierzeniami. Santa Monica studio nie tylko dostosowywało poszczególne wątki, ale również wykorzystało postać Kvasira – nordyckiego boga, który według wierzeń był w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i przemierzał krainy, by dzielić się swoją wiedzą. Na jego trop natrafiają także Kratos i Atreus, którzy w trakcie opowieści znajdują jego wiersze, które po wnikliwym przeczytaniu, zdają się nawiązywać do ekskluzywnych gier PlayStatnion.

[Uwaga! Możliwy spoiler - poniżej przedstawiane treści nie odwołują się bezpośrednio do głównej historii boga wojny, jednak mogą przez wielu czytelników być traktowane jako spoiler]

W God of War Ragnarok znalazły się odwołania nie tylko do The Last of Us, ale również serii Horizon, MLB The Show, Ratchet and Clank, Death Stranding, Dreams, Concrete Genie, Astro Bot, Uncharted, Journey, Ghost of Tsushima, The Order 1886, Days Gone oraz Bloodborne.

Wskazane pozycje nie są wyłącznie projektami zrealizowanymi przez zespoły należące do rodziny PlayStation, jednakże wszystkie z nich debiutowały na japońskich konsolach i są tytułami cieszącymi się sporą popularnością wśród graczy.

Najnowsza produkcja PlayStation Studios jest niezwykle rozbudowanym tytułem, w którym poznanie głównej historii powinno zająć Wam ponad 20 godzin, a autorzy przygotowali szereg angażujących dodatkowych aktywności – opisywane Easter Eggi mogą okazać się nie lada gratką dla fanów marki. God of War Ragnarok skrywa jednak jeszcze wiele sekretów...

Poematy Kvasira w God of War Ragnarok

Concrete Genie

title

Horizon Zero Dawn

title

Astro Bot

title

Uncharted

title

MLB The Show

title

Death Stranding

title

Bloodborne

title

The Last of Us Part 2

title

Days Gone

title

Dreams

title

Journey

title

The Order 1886

title

Ratched and Clank

title

Źródło: Opracowanie własne

Komentarze (80)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper