God of War Ragnarok z intrygującym Easter Eggiem z The Last of Us. Studio przedstawia historię ojca i córki

News
1746V
God of War x The Last of Us
Iza Łęcka | 10.11, 13:55

Sprawdzając największe tytuły PlayStation Studios, wielokrotnie możemy natknąć się na klimatyczne sceny oraz nawiązania do innych produkcji - nie inaczej jest w przypadku God of War Ragnarok. Deweloperzy z Santa Monica Studio umieścili wśród przedmiotów, na które w trakcie przygody możemy się natknąć, Easter Egg bezpośrednio związany z grą Naughty Dog. Natrafimy na opis historii Joela i Ellie.

Przemierzając 9 światów w God of War Ragnarok będziemy w stanie zebrać wiele najróżniejszych znajdziek, wśród których znajdzie się także 14 poematów Kvasira. Już na samym początku opowieści w ręce Kratosa może wpaść książka, której treść szybko połączymy z produkcją rozgrywającą się w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych dotkniętych zarazą.

Kvasir, bóg z mitologii nordyckiej, posiadający wiedzę, dzięki której był w stanie odpowiedzieć na każde zadane pytanie, przedstawił opowieść tym, którzy pamiętają „część drugą”. W trakcie zapoznawania się z utworem przeczytamy odwołania do brodatego ojca, przybranej córki i choroby niszczącej ciało. Kiedy nienawiść zatruwa mózg, trudno rozróżnić zło od dobra - a to tylko kilka odwołań i metafor.

„My, którzy pamiętamy część drugą

Poemat dramatyczny Kvasira, człowieka o niekwestionowanej błyskotliwości....

Co to znaczy żyć?
Czym jest śmierć? 
Czy jedyną różnicą
Jest oko obserwatora?
Kiedy choroba rozkłada twoje ciało,
Kiedy nienawiść zatruwa twój mózg,
Co różni
Szalonych od zdrowych?
Dla brodatego, okrutnego ojca
I jego zastępczej córki
Nigdy nie zaznają wytchnienia
Od życia pełnego rzezi
Zło umrze
Wraz z dobrem
A różnica między nimi
Staje się coraz mniej zrozumiała”.

Trzeba przyznać, że zaprezentowany Easter Egg jest niebanalny i nie odwołuje się bezpośrednio do hitu Naughty Dog. Deweloperzy niezwykle kreatywnie wspomnieli o jednej z najbardziej docenianych pozycji PlayStation, choć zachowali nutkę tajemniczości – w końcu nie każdy od razu skojarzy, że to nawiązanie do The Last of Us.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper