Pinokio w wizji Guillermo del Toro. Zobaczcie zwiastun nadciągającej produkcji Netflixa

Filmy/seriale
652V
Guillermo del Toro Pinokio
Iza Łęcka | 10.11.2022, 09:08

W grudniu subskrybenci streamingowej platformy będą mogli powrócić do dobrze znanej historii drewnianej kukiełki, która pragnęła zostać chłopcem. Niezwykłego projektu podjął się Guillermo del Toro – sprawdźmy pierwsze efekty jego prac.

Netflix stopniowo dzieli się pierwszymi zapowiedziami nowości debiutujących w ostatnim miesiącu tego roku. Do najbardziej obiecujących produkcji śmiało możemy zaliczyć zaprezentowanego na widowiskowym materiale „Trolla”, kolejny rozdział w historii detektywa Benoita Blanca w „Glass Onion: Film z serii Na noże” czy serial opracowany przez twórców z Polski, czyli „Pewnego razu na krajowej jedynce”. To jednak nie koniec atrakcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Premiera „Guillermo del Toro: Pinokio” odbędzie się 9 grudnia na platformie Netflix, natomiast 25 listopada animacja zadebiutuje w wybranych kinach. Projekt ukazujący nieco nietypową opowieść o drewnianej kukiełce, która za wszelką cenę chciała zostać prawdziwym chłopcem, przez co wplątywała się w największe kłopoty, został opracowany metodą animacji poklatkowej. Tytułowy bohater, przekraczając własne granice, odkryje moc prawdziwej miłości.

„Ludzie czasami boją się tego, czego nie znają…”

W oryginalnej wersji musicalu, do którego muzykę opracował Alexandre Desplat, usłyszymy Gregory'ego Manna (Pinokio, Carlo) Ewana McGregora (Świerszcz), Davida Bradleya (Geppetto), Tildę Swinton (Death, Duch Drzewa) oraz Finna Wolfharda (Knot). Guillermo del Toro nie tylko podjął się reżyserii, ale przygotował scenariusz we współpracy z Patrickiem McHale.

Źródło: Informacja prasowa - Netflix

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper