Pewnego razu na krajowej jedynce – nowy polski serial Netflixa na zwiastunie. Poznaliśmy datę premiery

Filmy i seriale
923V
Pewnego razu na krajowej jedynce Netflix
Iza Łęcka | 03.11, 13:08

Streamingowy gigant startuje z promocją kolejnej zaskakującej historii utrzymanej w klimacie czarnej komedii. Sprawdźcie pierwszy trailer „Pewnego razu na krajowej jedynce”, produkcji wyreżyserowanej przez Grzegorza Jaroszuka („Opowieści z chłodni”, „Bliscy”, „BrzydUla 2”) i Jakuba Piątka („Prime Time”, „Users”, „Analiza Sensoryczna”).

Biblioteka polskich propozycji na platformie Netflix robi się coraz bardziej pokaźna, a w ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami swoistego zatrzęsienia filmów i seriali opracowanych przez twórców z naszego kraju. O stanie polskiej kinematografii można obecnie wiele powiedzieć, jednak trzeba przyznać, że nowe projekty platformy zrealizowane we współpracy z naszymi rodakami są całkiem przyjemne – choć nie omijają ich niedogodności związane z tantiemami.

„Pewnego razu na krajowej jedynce” wzmocni ofertę Netflixa w ostatnim miesiącu tego roku i zadebiutuje dokładnie 1 grudnia. Podzielona na odcinki opowieść skupi się na losach pięciu bohaterów, którzy przypadkowo podróżują samochodem wykorzystanym do napadu, przez co zwracają na siebie uwagę mordercy. Stawka jest jednak wysoka, bo w bagażniku pojazdu znajdują się 2 miliony złotych, na które każdy ma chrapkę.

„Przypadkowo zamieniasz się samochodami z mordercą, co robisz? Grupa obcych, skłóconych ze sobą ludzi przez przypadek odjeżdża samochodem z 2 milionami ukrytymi w bagażniku... a w dodatku ściga ich zdesperowany morderca, który nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać swoje pieniądze”.

W rolach głównych zobaczymy Juliusza Chrząstowskiego, Annę Ilczuk, Łukasza Garlickiego, Mateusza Króla, Jaśminę Polak, Michała Sikorskiego oraz Maję Wolską. Autorką scenariusza do „Pewnego razu na krajowej jedynce” jest Dorota Trzaska, natomiast za klimatyczne zdjęcia odpowiada Jakub Czerwiński.

Źródło: Netflix Polska

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper