Indiana Jones może powrócić jako serial. Disney planuje rozwój uniwersum

Filmy i seriale
868V
Indiana Jones 5
Iza Łęcka | 09.11, 09:55

W czerwcu 2023 roku odbędzie się premiera piątego filmu z serii „Indiana Jones”, który będzie jednocześnie ostatnim widowiskiem, w jakim wystąpi Harrison Ford. Korporacja Myszki Miki nie rezygnuje jednak z przygód archeologa i rozważa opracowanie serialu zmierzającego na Disney+.

Nie byłaby to pierwsza produkcja podzielona na odcinki, która czerpałaby z potencjału historii skupiającej się na poszukiwaczu skarbów. „Kroniki młodego Indiany Jonesa”, w których występowali Sean Patrick Flanery, Corey Carrier oraz George Hall, były emitowane lata temu – Disney najprawdopodobniej powróci do pomysłu i przedstawi całkowicie nowy serial.

Redakcja Variety dotarła do informacji, zgodnie z którymi włodarze Disneya i Lucasfilm spotykają się ze scenarzystami, by rozmawiać na temat nowego serialu. Wytwórnie wciąż nie podjęły ostatecznej decyzji, kto mógłby zająć się projektem, więc nie ujawniono także jakichkolwiek szczegółów na temat fabuły. Dziennikarze nie są pewni, czy seria będzie prequelem lub spin-offem wcześniej debiutujących filmów i w jaki sposób miałaby zostać połączona z nowym widowiskiem zmierzającym do kin.

Tym samym przedsiębiorstwa reagują na oświadczenie Harrisona Forda, który zapowiedział, że „Indiana Jones 5” będzie jego ostatnim filmem w tej serii. Disney bada wiele opcji, które utrzymają markę na powierzchni i zyskają jeszcze liczniejszą publiczność – serial jest podobno tylko jedną z możliwości na rozwój IP, ponieważ Indiana Jones może doczekać się także nowych filmów lub projektów sięgających do innych mediów.

Jeśli serial „Indiana Jones” naprawdę powstanie, to najpewniej wzmocni bibliotekę Disney+.

Źródło: Variety

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper