Nintendo Switch 2 coraz bliżej? Twórcy Pokemonów mogą pracować nad grą na „sprzęt nowej generacji”

Plotka
1518V
Pokémon Scarlet/Violet Nintendo Switch OLED
Iza Łęcka | 07.11, 13:33

Ostatnia oferta pracy zamieszczona przez Creatures zawiera wzmiankę o nowym urządzeniu, która podsyciła spekulacje na temat dalszych poczynań japońskiego producenta.

Pokemony są marką o niesamowitej popularności, która nie bez przyczyny jest uznana za kurę znoszącą złote jaja. Od czasu debiutu Nintendo Switcha gry rozbudowujące to IP systematycznie są dodawane do biblioteki hybrydowej konsoli – swoją premierę miało już 5 produkcji, a pamiętajmy jeszcze o Pokémon Scarlet/Violet, które w drugiej połowie listopada trafi do graczy.

W najnowszym ogłoszeniu o prace opublikowanym przez Creatures Inc. dostrzeżono pewien intrygujący szczegół. Przedsiębiorstwo szuka projektanta postaci 3DCG, który odpowiadałby za tworzenie modeli Pokemonów do gier oraz aplikacji na smartfony. Co ciekawe, wśród wskazanych obowiązków uwzględnione zostały prace nad pozycją na „next-genowe urządzenie”, co stało się podstawą do kolejnych  plotek na temat gry tworzonej specjalnie z myślą o nowej konsoli. Ponieważ IP Pokemonów jest blisko związane ze sprzętem Nintendo, coraz więcej mówi się o nowym Nintendo Switchu.

Spekulacje dotyczące nowszej wersji hybrydowej konsoli pojawiają się systematycznie. We wrześniu ponownie mówiło się o współpracy Japończyków z Nvidią, która miałaby poskutkować specjalnie przygotowaną wersją procesora. Jednocześnie szef Big N zapowiedział, że do końca aktualnego roku finansowego przedsiębiorstwo nie wypuści następcy Switcha – źródła zaznajomione ze sprawą wskazują jednak, że najlepszą okazją do premiery nowej generacji byłby majowy debiut The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Źródło: VGC

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper