Xiaomi 12S Ultra Concept pozwala zamontować pełnowymiarowe obiektywy do smartfona

Smartfony
3825V
Xiaomi 12S Ultra Concept
Iza Łęcka | 02.11.2022, 09:17

Xiaomi nawiązało współpracę z firmą Leica, by usprawnić proces robienia zdjęć z wykorzystaniem smartfona. Dołączając do Xiaomi 12S Ultra Concept specjalnie przygotowane obiektywy będziemy w stanie uchwycić w najlepszej jakości wiele wyjątkowych momentów.

Z każdym kolejnym rokiem producenci smartfonów prześcigają się w dostarczaniu nowych modeli, które nie tylko będą sprawniej i szybciej działać, ale umożliwią również wykonywanie coraz bardziej dopracowanych zdjęć. Nie brakuje profesjonalistów, którzy w trakcie pracy nie tylko korzystają z najlepszych lustrzanek, ale systematycznie sięgają po nowe telefony.

By zadowolić entuzjastów fotografii, Xiaomi postanowiło pójść o krok dalej i we współpracy z niemiecką firmą Leica zajmującą się produkcją układów optycznych tworzy nową propozycję – Xiaomi 12S Ultra Concept otrzyma opcję zamontowania prawdziwych, pełnowymiarowych obiektywów z serii Leica M.

Opublikowane zdjęcia sugerują, że użytkownicy będą mogli dobierać różne dodatkowe obiektywy. Jak wskazuje chiński producent, Xiaomi 12S Ultra Concept zaoferuje większą „moc optyczną”, jeżeli tylko zdecydujemy się na konfiguracje.

Xiaomi jak na razie nie podzieliło się szczegółami dotyczącymi specyfikacji urządzenia oraz jego możliwej ceny. Warto jedynie dodać, że flagowy Xiaomi 12S Ultra posiada system trzech kamer (z głównym czujnikiem 50MP, czujnikiem ultrawide 48MP i czujnikiem teleobiektywu 48MP) oraz funkcjami wideo, takimi jak możliwość nagrywania materiałów w 8K czy w trybie slow-motion z 120 klatkach na sekundę.

Nie ulega wątpliwości, że  nowy model może okazać się ciekawym eksperymentem, który wyniesie fotografię smartfonem na wyższy poziom.

„Telefon? Aparat? OBA!

Jako co byście to sklasyfikowali?

#Xiaomi12SUltraConcept”.

title

title

title

title

title

title

title

Źródło: Wccftech

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper