Like a Dragon: Ishin na długiej rozgrywce. Dynamiczna walka w odświeżonej produkcji

Gry
959V
Like a Dragon: Ishin!
Iza Łęcka | 19.10.2022, 12:20

Ryu Ga Gotoku Studio podjęło się wyzwania odrestaurowania samurajskiego spin-offu serii Yakuza, dzięki czemu już w lutym na wielu platformach zadebiutuje Like a Dragon: Ishin. Najnowszy gameplay z powracającej produkcji skupia się na walce, która zapowiada całkiem obiecujące doświadczenie.

SEGA i Ryu Ga Gotoku Studio posiadają ogromne plany na rozbudowę marki Yakuza – w ciągu następnych dwóch lat dojdzie do premier aż trzech dużych tytułów. Na dobry początek udostępniony zostanie remake historii Sakamoto Ryomy, który zarówno na wcześniejszych, jak i właśnie opublikowanych materiałach wygląda naprawdę solidnie.

Debiut Like a Dragon: Ishin będzie znakomitą okazją dla wielu sympatyków IP, którzy jak dotąd nie mieli możliwości sprawdzenia oryginału. Osadzona w realiach XIX-wiecznej Japonii Yakuza Ishin nigdy nie trafiła na Zachód. W 2014 roku SEGA nie dystrybuowała wszystkich tytułów do Europy i Stanów Zjednoczonych, więc takie perełki nie był dostępne dla szerokiej grupy odbiorców. Co ciekawe, nawet najnowsze wydanie miało nie znaleźć się na nowych rynkach, jednakże sukces Ghost of Tsushimy przekonał Japończyków do opracowania lokalizacji.

Na rozgrywce zobaczycie wiele szybkich pojedynków głównie z wykorzystaniem mieczy. Ten zręcznościowy system walki w połączeniu z całkiem intrygującą historią jest ozdobą odświeżonej pozycji rozwijanej przez Japończyków.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper