Velma jest oficjalnie lesbijką. HBO Max pokazało pierwszy zwiastun animacji Scooby-Doo dla dorosłych

Filmy i seriale
7647V
Velma
Iza Łęcka | 07.10, 09:57

Z okazji New York Comic Con udostępniono pierwszą zajawkę serialu animowanego „Velma” – nadciągająca propozycja może pod wieloma względami zaskoczyć odbiorców, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do wizerunku postaci znanych ze „Scooby-Doo!”. To „origin story” tytułowej bohaterki i jednocześnie produkcja dla dorosłych.

Przygody tchórzliwego psiaka i jego czterech wścibskich przyjaciół rozwiązujących najbardziej zawiłe, przerażające zagadki bawią widzów od 1969 roku. Seria ciągle jest rozwijana i doczekała się już wielu filmów czy seriali. W ostatnich dniach o należącej do Mystery Inc. Velmie Dinkley jest szczególnie głośno, a wszystko za sprawą premiery nowej animacji w amerykańskim HBO Max. Choć od wielu lat fani komentowali jej dziwne zachowania i spekulowali na temat jej potencjalnej orientacji seksualnej, „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus” rozwiązał wszelkie domysły. Tak jak wielu widzów podejrzewało, błyskotliwa i nieco niedoceniania dziewczyna jest lesbijką.

Prawdziwy coming out postaci został zaprezentowany w trakcie „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus”, kiedy podczas nowego dochodzenia Velma dostrzega inną dziewczynę, Coco Diablo, projektantkę kostiumów. Jej zdecydowane reakcje dają jasno do zrozumienia, że zdolna detektyw akurat w tym momencie nie myśli o kolejnych zagadkach. W następnych scenach podczas rozmowy z Daphne, bohaterka przyznaje, że się zadurzyła.

„Velma po raz pierwszy spotyka Coco Diablo w "Scooby-Doo! Cukierek albo psikus"”.

Warto podkreślić, że dla wielu entuzjastów serii scena nie była niczym zaskakującym, a temat orientacji Velmy był poruszany już wcześniej. Swego czasu James Gunn, który tworzył scenariusz do aktorskiego filmu, przyznał, że chciał jak najmocniej podkreślić, iż najmądrzejsza strona Mystery Inc. jest nieheteronormatywna. Tony Cervone, producent serialu animowanego „Mystery Incorporated”, przekazał, że dziewczyna od zawsze była lesbijką, a jej dziwny związek z Kudłatym, który został w produkcji przedstawiony, miał dawać jasno do zrozumienia, że młoda detektyw nie jest zainteresowana mężczyznami i nie potrafi się dopasować.

To nie koniec interesujących informacji o bohaterce, ponieważ na New York Comic Con pokazano pierwszy zwiastun serialu dla dorosłych „Velma”. Fabuła serii skupi się na skomplikowanej i kolorowej przeszłości tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie animacji. Na premierę musimy jednak zaczekać do 2023 roku.

Źródło: YouTube

Komentarze (294)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper