Hadar to nowe IP CD Projekt RED. Twórcy rozwijają 3 markę

Gry
2130V
Hadar CD Projekt RED
Wojciech Gruszczyk | 04.10.2022, 17:55

Jeszcze w zeszłym roku CD Projekt RED informował, że zamierza skupić się wyłącznie na dwóch IP (Wiedźmin i Cyberpunk 2077), ale jak widać korporacja ma ogromne plany. Właśnie potwierdzono prace nad zupełnie nowym IP nazwanym Hadar.

CD Projekt RED właśnie potwierdził trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmina oraz kontynuację Cyberpunka 2077, ale jak widać to nie koniec atrakcji. Firma pracuje również nad zupełnie nowym IP – Hadar to tytuł roboczy nowej marki, która została od podstaw stworzona przez CD Projekt.

Studio podkreśla, że projekt jest na „najwcześniejszym etapie procesu twórczego” i tak naprawdę aktualnie nie powstaje gra, ale wszystko zmieni się w przyszłości.

„Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy” –  mówi Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za rozwój biznesu.

Hadar będzie jednak bardzo ważnym projektem w przyszłości dla CD Projekt RED, ponieważ to pierwsze IP, które zostało stworzony od podstaw przez firmę – dotychczas deweloperzy rozwijali uniwersum Andrzeja Sapkowskiego oraz Mike'a Pondsmitha. 

Nie możemy mieć pewności, kiedy Hadar trafi na rynek, jednak jak widać CD Projekt ma wielkie plany, które korporacja chce w następnych latach realizować. 

„Myśląc o rozwoju, mamy teraz przed oczami trzy unikalne, silne i trwałe franczyzy.  W centrum każdej z nich widzimy rosnącą liczbę gier z zapadającymi w pamięć opowieściami dla pojedynczego gracza, rozszerzonymi o doświadczenie gry sieciowej. Postrzegamy CD PROJEKT jako rosnącą siłę, ukształtowaną przez nasze zespoły pełne dumy ze swoich osiągnięć i odważne w realizacji swoich ambicji” – podsumowuje Adam Kiciński. 

 

 

 

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper