GTA 6 to początek. 2K potwierdza atak i ostrzega graczy

Gry
4398V
Haker
Iza Łęcka | 21.09.2022, 07:00

Kolejny zespół Take-Two doświadcza trudności związanych z nielegalną ingerencją hakerów. 2K również zostało zaatakowane – choć jak dotąd nie ujawniono żadnych plików z niezapowiedzianej gry, to wydawca informuje o incydencie i ostrzega graczy przed wiadomościami e-mail rzekomo wysyłanymi od zespołu wsparcia.

2K Games to wydawca wchodzący w skład spółki Take-Two zajmujący się udostępnianiem na rynku takich produkcji jak NBA 2K, BioShock, XCOM, Borderlands czy Mafia. Po wycieku danych z nowego Grand Theft Auto oraz przedstawieniu oświadczenia przez Rockstar, również ta ekipa wystosowała wiadomość do swojej społeczności, potwierdzając atak hakerów na serwery przedsiębiorstwa. W tym wypadku zdecydowano się jednak na inną formę działania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ktoś otrzymał dostęp do pomocy technicznej 2K i rozpoczął rozsyłanie „szkodliwych odnośników”, które najprawdopodobniej mogą wykraść dane graczy. Wydawca zareagował, aktualnie wyłączając opcję kontaktu i jednocześnie przekazał krótki poradnik działania, które należy podjąć, jeżeli kliknęło się w zamieszczony link.

„Wiadomość od działu wsparcia 2K

Na początku dnia dowiedzieliśmy się, że nieautoryzowana strona trzecia uzyskała nielegalny dostęp do danych uwierzytelniających jednego z naszych dostawców do platformy help desk, której 2K używa do zapewnienia wsparcia dla naszych klientów. Nieautoryzowana strona wysłała do niektórych graczy wiadomość zawierającą szkodliwy odnośnik. Prosimy nie otwierać żadnych wiadomości e-mail ani nie klikać na żadne linki, które otrzymacie z konta wsparcia 2K Games. Jeśli już kliknęliście na ten link, z dużej ostrożności zalecamy natychmiastowe podjęcie następujących kroków:

- Zresetuj wszelkie hasła do kont użytkowników zapisane w przeglądarce internetowej (np. Chrome AutoFill)

- Włącz uwierzytelnianie wieloczynnikowe (MFA), gdy tylko jest dostępne, zwłaszcza w przypadku osobistych kont e-mail, bankowości oraz kont dostawców usług telefonicznych lub internetowych. Jeśli to możliwe, unikaj korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego, które opiera się na weryfikacji za pomocą wiadomości tekstowych, przy czym najbezpieczniejszą metodą byłoby użycie aplikacji uwierzytelniającej

- Zainstaluj i uruchom program antywirusowy

- Sprawdź w ustawieniach swojego konta, czy nie zostały dodane lub zmienione adresy e-mail.

Należy pamiętać, że personel 2K nigdy nie poprosi Cię o podanie hasła lub innych danych osobowych. Nasz portal pomocy technicznej pozostanie wyłączony, dopóki nie zajmiemy się tą sprawą. Poinformujemy Was, kiedy będziecie mogli wznowić kontakt z oficjalnymi mailami 2K help desk, a także przekażemy dodatkowe informacje na temat tego, jak można najlepiej chronić się przed złośliwymi atakami.

Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności i zakłócenia, które ta sprawa może spowodować. 

Doceniamy ciągłe wsparcie i zrozumienie ze strony społeczności naszych graczy”.

Jest to drugie naruszenie bezpieczeństwa firm będących pod skrzydłami Take-Two w ostatnim czasie, lecz nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy ataki są ze sobą powiązane. Trzeba jednak przyznać, że spółka nie ma ostatnio dobrej passy. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że dane graczy nie zostaną przechwycone.

Źródło: 2KSupport

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper