GTA 6 - Rockstar Games potwierdza przeciek. Mamy oświadczenie

Gry
7739V
Rockstar Games
Wojciech Gruszczyk | 19.09.2022, 15:16

Rockstar właśnie opublikował oświadczenie, w którym studio potwierdza przeciek materiałów z GTA 6. Firma podkreśla, że jest „bardzo rozczarowana” sytuacją, ale prawdopodobnie nie zakłóci to działania zespołu.

Rockstar Games postanowiło nie chować głowy w piasek. Twórcy wydali oświadczenie, w którym potwierdzono, że osoba niezwiązana z firmą włamała się do sieci i uzyskała dostęp do poufnych informacji oraz materiałów z nowego Grand Theft Auto.

Dalsza część tekstu pod wideo

Deweloperzy podkreślają, że prace nad „kolejną grą Grand Theft Auto będą kontynuowane zgodnie z planem” i zespół jest wciąż zaangażowany, by dostarczyć graczom, jak najlepsze doświadczenie – Rockstar Games chce ponownie „przekroczyć” oczekiwania społeczności.

Wiadomość od Rockstar Games

Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w której nieupoważniona osoba uzyskała nielegalny dostęp i pobrała poufne informacje z naszych systemów, w tym wczesne materiały filmowe dotyczące rozwoju kolejnego Grand Theft Auto. W chwili obecnej, nie przewidujemy żadnych zakłóceń w świadczeniu naszych usług w zakresie gier na żywo ani długoterminowego wpływu na rozwój naszych bieżących projektów.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, że szczegóły dotyczące naszej następnej gry zostały ujawnione w taki sposób. Nasze prace nad kolejną grą Grand Theft Auto będą kontynuowane zgodnie z planem i jesteśmy tak samo zaangażowani jak zawsze w dostarczenie wam, naszym graczom, doświadczenia, które naprawdę przekroczy wasze oczekiwania.

Wkrótce podamy więcej szczegółów i oczywiście gdy będzie gotowa odpowiednio przedstawimy wam naszą następną grę. Chcemy podziękować wszystkim za ich ciągłe wsparcie w tej sytuacji.

Zespół Rockstar Games

Na szczęście w tym wypadku nie poznaliśmy szczegółów dotyczących fabuły (jak to miało miejsce z The Last of Us Part II) i materiały mają mieć kilka lat – podobno ujęcia przedstawiają starszą wersję produkcji (3-4 lata) i choć część rzeczy udało się już ustalić i potwierdzić ostatnie przecieki, to jednak nie znamy najważniejszych szczegółów oraz tak naprawdę nie wiemy, jak ostatecznie będzie prezentować się pozycja Rockstar.

Sytuacja jest na pewno bardzo trudna dla zespołu, ale pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie GTA 6 nie ucierpiało i deweloperzy mogą realizować swój projekt, który trafi na rynek za 2-3 lata.

Źródło: RockstarGames

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper