FIFA 23 otrzyma EA AntiCheat. Elektronicy obiecują, że nie będą gromadzić danych graczy

Gry
1246V
FIFA 23
Iza Łęcka | 14.09.2022, 09:53

Electronic Arts podąża drogą Activision, przygotowując własną wersję dopracowanego systemu antycheat. Technologia zostanie wdrożona po raz pierwszy do najnowszej gry EA Sports – FIFA 23 na PC otrzyma nowe rozwiązania.

W minionym roku Activision wdrożyło w Call of Duty Warzone oraz Call of Duty Vanguard RICOCHET Anti-Cheat stanowiący zabezpieczenie na poziomie jądra produkcji. EA przeanalizowało nieuczciwe praktyki swojej społeczności skoncentrowanej wokół wirtualnej piłki nożnej i podeszło do tematu w identyczny sposób, przedstawiając EA AntiCheat (EAAC), który ma na celu „ochronę gier EA przed manipulacją i oszustami”.

Elise Murphy, starszy dyrektor ds. bezpieczeństwa gier i antycheatów w EA, potwierdził, że coraz więcej autorów cheatów na PC projektuje programy atakujące kernel, co zmusiło Elektroników do opracowania nowej technologii zabezpieczającej tytuły.

Jednocześnie przedsiębiorstwo broni się przed ostrą krytyką i opiniami, iż antycheaty na poziomie jądra gromadzą osobiste dane użytkowników. Murphy podkreślił, że stworzono narzędzie odznaczające się „silnym naciskiem na prywatność i bezpieczeństwo graczy”.

Producent i wydawca serii FIFA, a od przyszłego roku twórca EA Sports FC, przekonuje, że ochrona na poziomie jądra jest „absolutnie niezbędna” dla takich tytułów jak chociażby FIFA 23, a wszystko ze względu na nielegalne rozwiązania wpływające na kernel.

EA AntiCheat będzie działał wyłącznie w momencie uruchomienia gry i zostanie wyłączony natychmiast po zamknięciu pozycji.

„EAAC nie zbiera żadnych informacji na temat historii przeglądania stron, aplikacji, które nie są związane z grami EA, ani niczego, co nie jest bezpośrednio związane z ochroną antycheat”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 23.

Źródło: The Verge

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper