Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2021 19:00
Call of Duty Warzone i Call of Duty Vanguard z Ricochet Anti-Cheat
935V

Call of Duty Warzone i Call of Duty Vanguard z Ricochet Anti-Cheat. Znamy szczegóły nowych zabezpieczeń

Twórcy Call of Duty od dawna walczą z oszustami, którzy niszczą normalnym graczom spokojną rozgrywkę w kolejnych odsłonach strzelanki Activision. Wydawca wcześniej zapowiedział prace nad nową technologią i właśnie otrzymaliśmy szczegóły Ricochet Anti-Cheat. Z narzędzi skorzystają Call of Duty Warzone i Call of Duty Vanguard.

Już wczoraj twórcy Call of Duty informowali, że zamierzają wkrótce wyeliminować problem z cheaterami na serwerach COD-a i właśnie otrzymaliśmy konkretne szczegóły nowej technologii. Twórcy podkreślają, że oszukiwanie na serwerach jest frustrujące dla graczy, deweloperów i całej społeczności, więc zespoły „poczyniły wielkie postępy w walce z tym uporczywym problemem” i właśnie zapowiedziano Ricochet Anti-Cheat:

„Inicjatywa RICOCHET Anti-Cheat to wieloaspektowe podejście do walki z oszustwami, obejmujące nowe narzędzia po stronie serwera, które monitorują analitykę w celu identyfikacji cheatów, ulepszone procesy dochodzeniowe w celu wyeliminowania oszustów, aktualizacje w celu wzmocnienia bezpieczeństwa kont i wiele więcej. Zabezpieczenia anty-cheatowe RICOCHET Anti-Cheat zostaną wprowadzone wraz z Call of Duty: Vanguard, a później w tym roku wraz z aktualizacją Pacific do Call of Duty: Warzone”.

Ricochet Anti-Cheat to nie tylko zmiany na serwerze. Twórcy zadbali także o sterownik na poziomie jądra systemu gry (kernel) i ta propozycja zostanie na początku zaoferowana w Call of Duty: Warzone. Sterownik pomoże od razu identyfikować oszustów i wzmocni ogólne zabezpieczenia serwerów.

Ta technologia (kernel) zostanie zaproponowana wyłącznie na PC, jednak gracze na konsolach również poczują jej moc za sprawą cross-platformowych pojedynków – teraz nie będziemy mierzyć się z cheaterami także na konsolach. W przyszłości sterownik zostanie wrzucony także do Call of Duty: Vanguard.

Źródło: Informacja prasowa: Call of Duty

Tagi: Activision Call of Duty: Vanguard Sledgehammer Games