Medieval - Jan Žižka. Najdroższy czeski film gotowy do globalnej premiery. Zwiastun z imponującymi bitwami

Filmy i seriale
2288V
Medieval
Bartosz Dawidowski | 01.09, 09:35

Zbliżamy się do światowej premiery filmu „Medieval” („Jan Žižka”). Już we wrześniu najdroższy obraz w dziejach czeskiego kina będzie można oglądać m.in. w USA.

Film „Medieval” (na niektórych rynkach dystrybuowany pod tytułem „Jan Žižka”) jest już gotowy do premiery. W większości krajów film wejdzie do repertuaru kin 9 września 2022 roku. W Polsce nadal czekamy na komunikat dystrybutora, dotyczący daty premiery.

„Medieval” to opowieść historyczna, o dziejach Jana Žižki, czeskiego bohatera narodowego i przywódcy taborytów w trakcie krwawych wojen husyckich. Jan Žižka zaczynał swoją wojskową karierę jako najemnik, walcząc m.in. w bitwie pod Grunwaldem po stronie polskiej a następnie stał się wyjątkowo skutecznym strategiem, słynąc z ciekawych rozwiązań taktycznych (takich jak wykorzystanie wozów taborowych, jako osłon).

Poniżej czeka na was drugi, najnowszy zwiastun „Medieval”. Film wyreżyserowany przez Petra Jakla, autora horroru „Ghoul” jest najdroższym dziełem kinowym w historii Czech. Zobaczymy w nim w akcji m.in. Bena Fostera (w roli Jan Žižki) oraz takich aktorów jak Michale Caine, Til Schweiger, William Moseley i Matthe Goode.

Warto sprawdzić również pierwszy trailer "Medieval".

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=L2uXGI-4aOw&list=PLrJ7odEEpCbFrjuo_MTrH3vcAXmnRhrto&index=2

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper