Ród smoka powróci! HBO już zamawia 2. sezon prequelu Gry o tron

Filmy i seriale
967V
ród smoka
Wojciech Gruszczyk | 26.08, 16:16

Widzowie mogli zobaczyć dopiero pierwszy odcinek „Rodu smoka”, ale już teraz możemy mieć pewność, że historia powróci. HBO postanowiło nie czekać na zakończenie raczkującej opowieści i już zamówiono kontynuację.

„Ród smoka” zadebiutował z przytupem bijąc rekordy oglądalności na HBO i HBO Max, więc raczej mogliśmy mieć pewność, że serial powróci i w pewnym momencie otrzymamy informacje o pracach nad 2. sezonem.

HBO jednak nie zamierza czekać na debiut kolejnych dziewięciu epizodów i już dzisiaj potwierdzono zamówienie nowych odcinków. Już wcześniej pojawiły się głosy, według których stacja chce kontynuować serię, ale istotny był wynik pierwszej opowieści.

The Hollywood Reporter podkreśla jeszcze ważny aspekt – HBO ma w produkcji, co najmniej siedem kolejnych projektów związanych z „Grą o tron” (cztery z aktorami, trzy animacje), a „Ród smoka” jest dobrym prognostykiem dla HBO, które może mieć pewność, że widzowie są chętni na kolejne opowieści w tym uniwersum.

Aktualnie nie wiemy, kiedy „Ród smoka” powróci, ale prace nad pierwszym sezonem trwały 10 miesięcy – jak wiadomo na początku niezbędne było przygotowanie wszystkich scen, a następnie ekipa od postprodukcji zajęła się stworzeniem efektów. Prace nad serialem w zasadzie wciąż trwają, bo choć aktualnie widzieliśmy pierwszy odcinek, to ekipa odpowiedzialna za serial nadal ulepsza następne odcinki. Możemy w tej sytuacji bezpiecznie założyć, że „Ród smoka” powróci w 2024 roku.

Przeczytajcie naszą recenzję „Rodu smoka".

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper