Alone in the Dark porównany z oryginałem. Od premiery pierwszej gry wiele się zmieniło

News
1964V
Alone in the Dark vs Alone in the Dark 1992
Iza Łęcka | 15.08, 08:24

W zeszłym tygodniu odbyła się oficjalna prezentacja nowego Alone in the Dark. Tytuł zmierza wyłącznie na PS5, XSX|S i PC, lecz deweloperzy nie stworzą całkowicie nowej produkcji. Wykorzystanie elementów z pierwszej odsłony serii pozwoliło na opracowanie interesującego porównania.

Alone in the Dark powróci jako reboot marki – choć Pieces Interactive przygotuje zupełnie nową opowieść, w trakcie prac nad projektem będzie czerpać garściami ze znanych produkcji, powracając do wcześniejszych lokacji i przedstawiając postacie z poprzednich odsłony gry. Dzięki temu twórcy wykorzystają sentyment do IP i jednocześnie zapewnią nową produkcję, która określana jest mianem „prawdziwie klasycznego horroru stawiającego na walkę, zagadki logiczne, eksplorację oraz rozbudowaną historię”.

W 1992 roku na rynku zadebiutował Alone in the Dark, na którym bazuje najnowsza produkcja, zatem sprawdźmy, jak wiele zmieniło się przez ostatnie 30 lat. Twórcy mają możliwość intrygującego wykorzystania głównej lokacji, czyli szpitala psychiatrycznego Derceto Manor, w którym rozegra się fabuła nowej części.

Nadal nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących zapowiedzianej niespodzianki, ale mamy pewność, że po wielu latach IP powróci. Śledząc działania THQ Nordic możemy liczyć na duży rozwój marki. Producent oraz wydawca ochoczo opiekuje się starszymi tytułami, które otrzymują spore wsparcie.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper