Alone in the Dark oficjalnie! Zwiastun szykuje graczy na „list miłosny do kultowych horrorów z lat 90.”

News
3642V
Alone in the Dark
Wojciech Gruszczyk | 12.08, 21:40

Potwierdził się przeciek i Alone in the Dark to kolejny znany horror, który zaliczy wielki powrót. Na THQ Nordic Showcase 2022 otrzymaliśmy pierwszy zwiastun gry, a nasza redakcja została zaproszona na specjalną prezentację produkcji.

Alone in the Dark największą grą THQ Nordic Showcase 2022? Już kilka lat temu mogliśmy się spodziewać, że IP powróci, ponieważ THQ Nordic przejęło markę i choć długo czekaliśmy na pierwszy zwiastun nowej gry z serii, to teraz gracze mogą szykować się na rozbudowaną opowieść.

Alone in the Dark

Twórcy w naprawdę ciekawy sposób podchodzą do IP, bo Alone in the Dark nie jest klasycznym odświeżeniem pierwszej odsłony – gra otrzyma oryginalną historię, ale deweloperzy postanowili wykorzystać znane postacie, lokacje oraz tematy z wcześniej opracowanej trylogii z lat 90. W ten sposób pozycja ma nie utracić swojej duszy.

Alone in the Dark będzie prawdziwie klasycznym horrorem, który stawia na walkę, zagadki logiczne, eksplorację oraz rozbudowaną opowieść – gracze wcielą się w dwóch bohaterów (Edward Carnby lub Emily Hartwood) i choć postacie zajmują się tą samą sprawą, to jednak gracze poznają wydarzenia z różnych perspektyw, a w zależności od wybranego protagonisty otrzymamy różne przerywniki filmowe i dotrzemy do różnych lokacji.

Tytuł zaoferuje „głęboką psychologiczną historię” – za scenariusz odpowiadał Mikael Hedberg, czyli pisarz takich horrorów jak: SOMA i Amnesia. Główny wątek skupi się na poszukiwaniu zaginionego wujka Emily.

Bohaterowie trafią do Derceto Manor (lokacja z pierwszego Alone in the Dark), czyli szpitala dla psychicznie chorych pacjentów, gdzie zainteresowani spotkają „dziwacznych mieszkańców”, „portale do koszmarnych światów” i „niebezpieczne potwory”.

Za powrót marki odpowiedzialne jest szwedzkie Pieces Interactive, którego pracownicy obiecują mroczny klimat połączony z klasycznym horrorem Lovecrafta – w tym wypadku rzeczywistość spotka się z surrealistycznymi wydarzeniami.

Alone in the Dark

Nasza redakcja miała okazję zobaczyć nowy Alone in the Dark w akcji i tytuł wygląda... Bardzo klasycznie. Twórcy postawili na kamerę ustawioną zza plecami bohaterów i choć aktualnie ruchy protagonisty wydawały mi się trochę sztywne, to jednak nawet na zaprezentowanych fragmentach można było poczuć, że deweloperzy rozwijają wcześniej założoną wizję. W wielu lokacjach łatwo wyczułem mroczną atmosferę, a warto podkreślić, że para bohaterów chętnie sięga po broń – na ich drodze stają zróżnicowane potwory. W pozycji zmierzymy się ze zróżnicowanymi zagadkami logicznymi.

Alone in the Dark powstaje na Unreal Engine 4 od 2019 roku i produkcja zmierza wyłącznie na PS5, XSX|S i PC. Deweloperzy nie potwierdzili aktualnie daty premiery gry, ale tytuł znajduje się w alfie.

Alone in the Dark na THQ Nordic Showcase 2022

Galeria:

title

title

title

Źródło: Własne

Komentarze (104)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper