FIFA 23 nie rezygnuje z płatnych skrzynek. Lootboxy nadal będą napędzać wyniki EA

Gry
1176V
FIFA 19 lootbox
Iza Łęcka | 12.08.2022, 11:08

Electronic Arts potwierdziło wczoraj szereg szczegółów dotyczących nowości w FIFA Ultimate Team z FIFA 23, lecz w trakcie prezentacji producent nie poruszył tematu lootboxów. Entuzjaści wirtualnej piłki nożnej nie powinni przygotowywać się do rewolucji, bowiem nowa odsłona nadal będzie oferować karty w postaci płatnych zestawów.

Redakcja Eurogamer otrzymała informacje dotyczące skrzynek w nadciągającej części FIFA 23 – choć od dawna docierają do nas wiadomości na temat kolejnych inicjatyw agencji rządowych oraz polityków z różnych krajów, którzy planują wpłynąć na strategię EA, uznać lootboxy za hazard oraz zablokować FUT, w ostateczności... Ten aspekt nie ulegnie zmianie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wielka Brytania – największy rynek dla serii FIFA – zrezygnowała z walki z FIFA Ultimate Team. Rząd dał zielone światło na działania Elektroników, nie uznaje skrzynek za formę hazardu i wstrzymuje się przed wprowadzeniem modyfikacji do ustawy o grach hazardowych. Wcześniejsze analizy wykazały, iż gracze decydujący się na tego typu zakupy są „bardziej narażeni na szkody związane z hazardem, zdrowiem psychicznym, finansami i problemami z grami”, lecz nie wpłynęło to na ustalenia polityków. W Fifie 23 ponownie pojawią się płatne skrzynki w postaci zestawów kart dla trybu FUT:

„Z całego serca wierzymy, że Ultimate Team i pakiety FUT, które są częścią gry od ponad dekady, są częścią FIFA, którą gracze uwielbiają - fani kochają to, że gra odzwierciedla prawdziwe emocje oraz strategię budowania i zarządzania składem. Danie graczom wyboru, by mogli wydawać, jeśli chcą, jest sprawiedliwe” - czytamy w oświadczeniu EA.

Elektronicy podkreślają, że wydawanie pieniędzy w grach z serii FIFA jest „całkowicie opcjonalne”, a przedsiębiorstwo „nie zachęca” do wydawania pieniędzy.

Wielka Brytania, mając na uwadze skalę rynku i faktycznego zainteresowania produkcjami EA z serii FIFA, mogłaby nieźle namieszać i realnie wpłynąć na strategię wydawcy, jednak w zeszłym miesiącu rząd wstrzymał procedowanie zmian dotyczących lootboxów.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 23.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper