Fantastyczna Czwórka w MCU nie będzie genezą grupy. Kevin Feige zdradza ważną wiadomość

Filmy/seriale
1870V
Fantastyczna Czwórka
Iza Łęcka | 28.07.2022, 13:53

„Fantastyczna Czwórka” zagości w Marvel Cinematic Universe w 2024 roku, jednakże nie powinniśmy liczyć na inną wersję dobrze znanej historii o przyjaciołach, którzy przez katastrofę statku kosmicznego zostali poddani promieniowaniu kosmicznemu i zyskali nadludzkie moce. W ostatnim panelu  Kevin Feige podzielił się intrygującymi szczegółami.

Aktualnie trwająca faza Marvel Cinematic Universe skupiła się na wprowadzeniu do MCU nowych herosów, natomiast już w 2024 roku będziemy świadkami premiery pierwszego widowiska wchodzącego w skład finału The Multiverse Saga. Dostarczenie historii sygnowanych superbohaterską marką nie jest łatwym zadaniem – oczekiwania zawsze są duże, odbiorcy regularnie porównują filmy do oryginalnych opowieści oraz wcześniejszych produkcji. Szef Marvela doskonale zdaje sobie sprawę z panującej atmosfery, dlatego nie zamierza zaoferować następnego origin story – widzowie wystarczająco dobrze znają Fantastyczną Czwórkę.

Kevin Feige na San Diego Comi-Con wspomniał, że wprowadzenie „Fantastycznej Czwórki” do Marvel Cinematic Universe będzie pewnym wyzwaniem, gdyż celem filmowców nie jest opowiedzenie genezy grupy, a przedstawienie zupełnie nowej historii:

„Wiele osób zna ten origin story. Wiele osób zna podstawy. Jak to zebrać i dostarczyć coś, czego nigdy wcześniej nie widzieli?”

Producent dodał, że drużyna Reeda Richardsa jest bardzo ważna dla MCU, z tego też powodu filmowcy „postawili sobie wysoką poprzeczkę w przeniesieniu tej [opowieści - przyp. red.] na ekran”Entuzjaści superbohaterskich przygód od lat czekali na ponowne pojawienie się zespołu w kinach, dlatego też podejście przedstawiciela wytwórni daje dużą nadzieję na dopracowany film.

Aktualnie nie wiemy, kto wcieli się w Reeda Richardsa, Sue Storm, Johnny'ego Storma oraz Bena Grimma. Marvel nie potwierdził także, kto zostanie reżyserem widowiska, jednakże ciągle trwają poszukiwania popularnego twórcy, który zaopiekuje się Fantastyczną Czwórką.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper