Assassin’s Creed Rift z nowymi informacjami. Jason Schreier wspomina o rozwoju serii

Gry (plotka)
2380V
Assassin's Creed Rift
Iza Łęcka | 14.07.2022, 08:25

Wkrótce powinniśmy doczekać się prezentacji jednej z nowych odsłon popularnej serii Francuzów, czyli Assassin’s Creed Rift, która najprawdopodobniej zaprowadzi graczy do stolicy Iraku. Ponownie w sprawie gry głos zabrał dziennikarz redakcji Bloomberg.

Ubisoft nie rezygnuje z rozwoju Assassin’s Creed, lecz nie tylko skupia się na rozbudowie przygody Eivor. W 2022 roku nie powinniśmy się spodziewać nowej części serii, choć wczoraj ponownie zrobiło się głośno o IP za sprawą niepotwierdzonych doniesień o przedstawieniu poczynań imperium Azteków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuację skomentował Jason Schreier, który wcześniej ujawnił prace nad Assassin’s Creed Rift – jego zdaniem plany deweloperów nie uległy zmianie i następną grą będzie spin-off Assassin’s Creed Valhalla. Dziennikarz podkreśla, że nowy tytuł miałby zaprowadzić graczy do Bagdadu:

„Następna gra AC to Rift, której akcja rozgrywa się w Bagdadzie.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-02-09/ubisoft-plans-new-assassin-s-creed-game-to-help-fill-schedule”

Jednocześnie redaktor nie omieszkał wspomnieć o dalszych planach Francuzów – w następnej kolejności Ubisoft miałby zaoferować Assassin’s Creed Infinity, czyli rozbudowany projekt, który po ujawnieniu przez redakcję Bloomberga, został potwierdzony przez producenta i wydawcę. Infinity ma być wielkim HUB-em, który pozwoli śmiałkom przeżywać różnorodne opowieści – dzięki czemu społeczność otrzyma dostęp do wcześniej wydanych tytułów oraz przyszłych produkcji. W ramach nowej propozycji oferowane byłyby kolejne gigantyczne gry jak Valhalla, ale również mniejsze, skoncentrowane na fabule pozycje.

„Po nim będzie AC Infinity, i choć to będzie zawierało masę różnych gier/doświadczeń/biomów/jakkolwiek można je nazwać, to słyszałem o głównych dwóch i żadna z nich nie jest aztecka”.

Jason Schreier nie zgadza się z ostatnim przeciekiem, według którego w przyszłości moglibyśmy poznać imperium Azteków.

Źródło: Reddit

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper