Assassin's Creed Rift z pierwszymi szczegółami. Przecieki o zupełnie nowej odsłonie serii

Plotka
11658V
Assassin's Creed Rift
Wojciech Gruszczyk | 09.02, 17:18

Ubisoft powinien w następnych miesiącach przedstawić zupełnie nową odsłonę serii Assassin's Creed, która według najnowszego raportu na początku była rozwijana jako dodatek do Assassin's Creed Valhalla. Informacje przedstawił Jason Schreier.

Redaktor Bloomberga otrzymał szczegóły gry o kodowej nazwie „Rift”, która pierwotnie miała powstać jako dodatek do Assassin's Creed Valhalla z 2020 roku, ale zdecydowano się przekształcić projekt w pełnoprawną produkcję. Tytuł ma zadebiutować pod koniec 2022 roku lub w 2023 roku.

Głównym bohaterem nowego Assassin's Creed będzie Basim – popularna postać z Valhalli. Zdaniem informatorów skala produkcji będzie mniejsza względem ostatnich tytułów z tego uniwersum.

„Gra nie będzie masywnym RPG w otwartym świecie jak poprzednie odsłony serii, zamiast tego koncentrując się bardziej na skradankowej rozgrywce”.

Assassin's Creed Rift zadebiutuje przed Assassin's Creed Infinity, czyli ambitnym projektem Ubisoftu, który będzie HUB-em dla nowych opowieści z serii.

Jason Schreier skontaktował się z Ubisoftem w sprawie przecieków, ale rzecznik firmy stwierdził, że „nie komentuje plotek i spekulacji”, ponieważ takie sytuacje nie służą dobrze zespołom odpowiedzialnym za gry i samym społecznościom. Ubisoft ma jednak pracować nad solidnym zestawem produkcji, składającym się z nowych i powracających IP.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ brytyjski Eurogamer potwierdził, że słyszał o grze – akcja może zostać umiejscowiona w Bagdadzie (Irak). Dziennikarze rozmawiali z José Araiza (producent Assassin's Creed Valhalla), który zasugerował, że Basim może w przyszłości powrócić.

Źródło: bloomberg

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper