Wizje remaków Dino Crisis i Max Payne. Niesamowite dzieła fanów w Unreal Engine 5

Gry
1645V
Dino
Bartosz Dawidowski | 13.07.2022, 10:01

Gracze od lat proszą Capcom o stworzenie remake’u kultowego Dino Crisis, gry wprowadzonej na rynek w czasach PS1. Niestety japoński wydawca wciąż milczy jak zaklęty na taki temat. Od czego są jednak zdolni fani?

Grupa TeaserPlay, która przygotowała już wcześniej kilka niesamowicie wyglądających prototypowych wizji, tego jak mogłyby wyglądać wysokobudżetowe remaki AAA głośnych gier, takich jak Grand Theft Auto (polecam szczególnie filmiki pokazujące „jak powinno wyglądać GTA The Definitive Edition”), nie próżnuje. TeaserPlay tym razem przygotowało na bazie Unreal Engine 5 kolejna dwa, niesamowicie wyglądające projekty. To Dino Crisis Remake i Max Payne Remake.

Dalsza część tekstu pod wideo

Oglądając poniższe filmiki pamiętajcie, że o ile projekty wykonano w 3D, w środowisku Unreal Engine 5, to takie fanowskie przedsięwzięcia nigdy nie zostaną przekute nawet w grywalne dema. Grupa TeaserPlay prezentuje tylko swoją wizję, tego, jak mogłyby wyglądać odświeżone/opracowane od zera wersje klasyków. Do realizacji projektów o takim wizualnym przepychu konieczne jest oczywiście zaprzęgnięcie dużych, profesjonalnych zespołów deweloperskich.

Osoby rozkochane w grach z epoki PS1 w szczególności z rozrzewnieniem wspominają Dino Crisis. Temat potencjalnego remaku tego klasyka przewija się w branży gier od lat w formie plotek, ale niestety Capcom wciąż milczy w temacie.

Źródło: https://www.youtube.com/c/TeaserPlayStudio/videos

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper