Metal Gear powróci do sprzedaży. Konami przekazuje pozytywną wiadomość

Gry
2552V
Metal Gear Solid
Iza Łęcka | 13.07.2022, 08:26

Po kilku miesiącach wyczekiwania Japończycy potwierdzili, że produkcje spod szyldu Metal Gear niebawem znów będą dostępne w cyfrowych sklepach. Zmiana będzie jedną z form świętowania 35-lecia marki.

Od listopada zeszłego roku kilka odsłon przygód Snake'a nie jest dostępnych w cyfrowej dystrybucji – swego czasu Japoński wydawca tłumaczył zaistniałą sytuację kłopotami związanymi z licencjami, lecz miesiące mijały, a gry nie wracały na swoje miejsce. Z racji systematycznie pojawiających się spekulacji na temat opracowywania przez deweloperów odświeżeń IP mówiło się, że Konami prawdopodobnie już nie udostępni starszych tytułów – w kwietniu redakcja VGC informowała, że Metal Gear Solid miało trafić w ręce studia Virtuos, które prawdopodobnie jest na wczesnym etapie prac nad nową odsłoną serii. Wydawca jednak nie odniósł się do plotek.

Z okazji 35. rocznicy serii Metal Gear Konami przerwało milczenie i potwierdziło wiadomość, która może ucieszyć wielu entuzjastów marki – gry wycofane ze sprzedaży ponownie wrócą do sklepów.

„Seria „METAL GEAR” wydana 13 lipca 1987 roku obchodzi dziś 35. rocznicę powstania. Przygotowujemy się do wznowienia sprzedaży tytułów, które zostały czasowo zawieszone. #METALGEAR #MG35th”

Jednocześnie warto zauważyć, że przedsiębiorstwo nie przedstawiło dalszych planów związanych z przygodami Snake'a – czy więc nie możemy liczyć na wielki powrót? Pojawiające się regularnie plotki wydają się temu zaprzeczać, jednakże do pełni zadowolenia potrzeba oficjalnego stanowiska Konami.

Seria Metal Gear na trwałe zapisała się w historii branży i miała niesamowity wpływ na rozwój gatunku stealth-action, a główny bohater, żołnierz Solid Snake, stał się jedną z kanonicznych postaci w grach wideo. Która odsłona serii jest Waszą ulubioną?

Źródło: Twitter: metalgear_jp

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper