Metal Gear Solid 6 od Chińczyków i remastery serii MGS w drodze? Konami chce zmienić nazwę studia

Plotka
2933V
MGS 6
Wojciech Gruszczyk | 21.04, 19:06

Konami najwidoczniej nie zamierza zrezygnować z opracowania nowych gier. Firma szykuje się na 50. rocznice powstania i według oficjalnych informacji Konami Holdings Corporation ogłosiło chęć zmiany nazwy. Sytuacja może być związana z dużymi planami na między innymi serię Metal Gear solid.

Konami zostało założone w 1973 roku i firma w bieżącym roku finansowym obchodzi 50. rocznicę powstania. W czwartek rada dyrektorów postanowiła zgłosić wniosek o zmianę nazwy na Konami Group Corporation i teraz firma czeka na zgodę akcjonariuszy.

„Od momentu powstania firma rozwinęła swoją działalność jako pionier japońskiego przemysłu rozrywkowego i obecnie działa w czterech segmentach biznesowych: Digital Entertainment, Amusement, Gaming & Systems oraz Sports. Z okazji 50-lecia istnienia firmy zmieniamy nazwę handlową, aby wraz z firmami należącymi do grupy nadal podejmować nowe wyzwania i dążyć do dalszego rozwoju jako zrównoważona firma” – poinformowało Konami.

Sytuacji przyjrzała się redakcja VGC, która otrzymała nowe informacje na temat planów Konami – według dziennikarzy Metal Gear Solid trafiło w ręce studia Virtuos, które ma pracować nad nową odsłoną serii. Tytuł podobno znajduje się „we wczesnej fazie rozwoju” i wiele źródeł VGC donosi, że pozycja ma w jakiś sposób zostać połączona z Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Konami chce podobno także wydać remastery oryginalnych gier Metal Gear Solid na współczesne konsole i odświeżone odsłony mają trafić na rynek przed większym projektem. VGC przypomina również, że marka Silent Hill jest rozwijana przez „kilka zewnętrznych studiów deweloperskich”.

VGC w zeszłym roku donosiło, że Konami zamierza postawić na gry premium i opracować nowe odsłony oraz pełne odświeżenia (remake) tytułów z serii Metal Gear, Castlevania i Silent Hill. Pierwszą pozycją ma być „reimaginacja” Castlevanii, która jest podobno rozwijana przez wewnętrzny zespół firmy, który otrzymał wsparcie od „lokalnych studiów zewnętrznych”.

Źródło: VGC

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper