Gry z serii Metal Gear Solid wciąż nie wróciły do sprzedaży. Gracze obawiają się, że Konami porzuciło tytuły

News
1489V
Metal Gear Solid
Wojciech Gruszczyk | 08.04, 18:11

Konami w listopadzie ubiegłego roku zapowiedziało „tymczasową decyzję o wstrzymaniu sprzedaży” niektórych gier z serii Metal Gear Solid. Z cyfrowych sklepów zniknęły znane tytuły i produkcje nie są wciąż dostępne do kupienia. Gracze obawiają się, że firma nie przywróci już do sprzedaży MGS 2 i MGS 3.

Konami ma w garści kilka genialnych IP, które jednak nie są rozwijane przez japońską korporację. Dość niespodziewanie firma w zeszłym roku potwierdziła, że Metal Gear Solid 2 i Metal Gear Solid 3 zostały usunięte z cyfrowych sklepów.

Producent i wydawca wspominał, że jest to rozwiązanie tymczasowe, jednak od usunięcia gier minął właśnie kolejny miesiąc i nadal gracze nie mogą w legalny sposób kupić cyfrowego wydania dwóch cenionych pozycji z serii Metal Gear Solid.

Korporacja pracowała na „odnowieniem licencji”, by móc ponownie wrzucić na rynek MGS 2 i MGS 3, jednak fani podejrzewają, że pojawiły się większe problemy, przez które pozycje mogą już nigdy nie zostać udostępnione na rynku w znanej formie.

Konami mogło natrafić na problem z wykupieniem licencji lub po prostu zdaniem japońskiej firmy sprawa nie jest opłacalna. Według jednej z teorii – na rynku mają pojawić się remastery gier, więc Japończycy wolą w przyszłości sprzedać nowsze-droższe wersje.

Sytuacja jest jednak niepewna, ponieważ przynajmniej aktualnie Konami nie informuje graczy o przyszłości tego IP.

Źródło: gamingbible

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper